UZALUD TADIĆEVA DOBRA PARTIJA: Drugi poraz Ajaksa u domaćem prvenstvu

drama u drugom poluvremenu

Srpski fudbaler bio je asistent kod gola tima iz Amsterdama

Objavljeno: 19:31h

Poraz Ajaksa u okviru holandskog šampionata, u derbiju kola slavio je AZ Alkmar i to kao gost sa 1:2 (0:0).

Posle prvog poluvremena nije bilo golova, a onda smo videli dramu u nastavku. AZ je stigao do prednosti u 50. minutu utakmice i to uz dosta sreće, imali su opcija u napadu, ali je nakon odbitka od leđa lopta stigla do Pavlidisa koji pogađa za 0:1.

Ajaks je nešto bolji bio u nastavku, ali su čekali dugo na gol. Igrao se 73. minut kada je tim iz Amsterdama konačno izjednačio. Tadić je dobio loptu u kaznenom prostoru na levoj strani, video je slobodnog Alea kome nije bilo teško da izjednači rezultat. Inače, ovo je deveta asistencija Dušana Tadića protiv AZ Alkmara, niko nije uspeo da zabeleži ovoliki broj asistencija protiv nekog tima u Erediviziji od 2000. godine.

Dušan Tadić

Pronalazili su puteve do gola Ajaksa fudbaleri iz Alkmara, a novi gol smo videli u 83. minutu utakmice. Stigla je lopta na levu stranu napada, tamo je bio Vijndal koji je pronašao Abuklala za konačnih 1:2.

Ovo je bio drugi poraz Ajaksa u okviru Eredivizije, pa je sada Fejenord izjednačen na tabeli sa ovim timom.