Junajted razmontirao Fenerbahče, Austrija šokirala Romu u prestonici Italije, evrogolovi na sve strane! (VIDEO)

liga evrope, 3. kolo

Drugo po kvalitetu evropsko takmičenje je ponovo opravdalo visoka očekivanja

Sparta je lider Grupe K sa šest bodova, Hapoel Ber Ševa i Sautempton dele drugo mesto sa po četiri, dok je Inter poslednji, četvrti, sa tri.

Šahtjor je lako na svom terenu pobedio Gent, a strelci za ubedljivu pobedu ukrajinskog tima bili su Viktor Kovalenko u 12, Fakundo Fereira u 30, Bernard u 46, Taison u 75. i Maksim Mališev u 85. minutu.

U drugom meču Grupe H Konjaspor i Braga odigrali su nerešeno 1:1. Šahtjor ima maksimalan učinak posle tri utakmice, pa se nalazi na prvom mestu, drugi je Gent s četiri boda, dok je Braga treća s dva, a Konjaspor je poslednji, četvrti, s jednim.

U Grupi G, Ajaks je u Vigu protiv Selte prvi stigao do prednosti golom Hakima Zijeha u 22. minutu, ali je domaćin samo sedam minuta kasnije stigao do izjednačenja pogotkom Andreua Fontasa.