BALOTELIJEV POKLON BERLUSKONIJU: Dva gola Super Marija za 10 minuta i, naravno, žuti! MONCA juri ulazak u Seriju A!

obradovao predsednika

Tim Kristijana Brokija je u velikom usponu i bori se za promociju u najjaču ligu Italije

Mario Baloteli odigrao je danas fenomenalan meč u susretu 35. kola italijanske Serije B.

Tridesetogodišnji napadač odveo je Moncu do velike pobede na gostovanju Salernitani od 3:1, a postigao je dva gola za deset minuta.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Fratezi je doveo goste u vođstvo u 49. minutu, ali se Salernitana brzo vratila i golom Gonda dva minuta kasnije dolazi do 1:1.

Trener Monce Kristijan Broki potom u 80. minutu meča uvodi Balotelija i odmah nastaje pravo ludilo na terenu.

Samo minut nakon ulaska "Super Mario" daje gol za vođstvo od 2:1, pa u narednom napadu dobija žuti karton, što za njega nije ništa novo.

Odličnu rolu Baloteli završava svojim drugim pogotkom u 91. minutu utakmice za konačnih 1:3 i velika tri boda.

Monca se ovom pobedom potpuno uključila u borbu za direktan plasman u Seriju A i ovaj klub je trenutno četvrti sa 58 bodova.

Ispred je današnji rival Salernitana sa 60, Leće sa 61 i Empoli sa 67 bodova.

Baloteli je ove sezone odigrao ukupno devet utakmica za Moncu i dao četiri gola, a u ovom susretu je zaigrao nakon pauze od povrede.

Ovako je idealno čestitao vlasniku Silviju Berluskoniju izlazak iz bolnice gde je proveo četiri nedelje na lečenju od koronavirusa.