OD SJAJA DO UŽASA: Srbija prokockala pobedu, Turci se vratili iz mrtvih!

liga nacija

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:49h

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je nerešeno 2:2 sa Turskom, u četvrtom kolu Lige nacija.

Srbiji je to bio poslednji susret pred najvažniju utakmicu u godini, protiv Škotske u finalu baraža za plasman na Evropsko prvenstvo.

Utakmica Srbija - Škotska igraće se 12. novembra u Beogradu.

Srpski fudbaleri su u Istanbulu igrali nerešeno, iako su vodili sa 2:0 protiv Turske.

Strelci su bili Sergej Milinković-Savić u 22. i Aleksandar Mitrović iz penala u 49. minutu.

Izjednačenje i bod Turskoj doneli su Hakan Čalhanoglu u 57. i Ozan Tufan u 76. minutu.

Rusija i Madjarska su u drugoj utakmici četvrtog kola Grupe tri Lige B igrale nerešeno bez golova.

Srbija je poslednja na tabeli sa dva boda. Rusija vodi sa osam, ispred Madjarske koja ima sedam, dok je Turska sa tri na trećem mestu.

Reprezentacija Srbije će do kraja Lige nacija igrati još 15. novembra protiv Madjarske u gostima i tri dana kasnije u Beogradu sa Rusijom.

90' Promašaj Vlahovića i kraj! 2:2!

84' Nova prilika! Sergej izbio 1 na 1 sa gunokom, ali brani Turčin!

81' Kakva prilika za Vlahovića malog! Gađao je glavom posle centaršuta Lazovića, ali jedan turski igrač otklanja sa gol linije loptu!

76' Au, odmah posle izmena smo ga primili. Strelac je Tufan i to uz mnogo sreće i kramabola.

75' Pomalo iznenađujuća izmena, ulazi Gudelj umesto Stefana Mitrovića... Na terenu je i mali Vlahović, umesto đuričića. Prelazimo u 4-4-2 izgleda, al sačekajmo...

65' Nova prilika, Mitar pogađa stativu!

57' Kakav dupli pas Čalhanoglua i Karamana, pogađa ovaj prvi! 2:1! Šteta!

49' Gooooooooool! Mitrović je precizan sa penala! Pre toga je srušen SMS!

46' Uf umalo 2:0. Milenković je sjajno skočio posle kornera Kolarova, ali je bio neprecizan

45' GOTOVO JE PRVO POLUVREME! Vodimo 1:0.

41' Nema mnogo uzbuđenja u ovom periodu...

36' Demirel je uhvatio Mitrovićevu glavu na volej.

29' Kakva prilika za Ristića, ali sa 4 metra je prebacio gol!

21' Ristić je sjajno centrirao, Sergej smešta loptu u mrežu glavom! Vodimo 1:0!

19' Drugi korner za Srbiju posle centaršuta Kolarova.

16' Razneo je Stefan Mitrović Jilmaza sada i dobio žuti karton. Dobra prilika za Turke, slobodan udarac sa 18 metara. Čalhanoglu srećom šalje loptu pravo u živi zid.

10' Prvi napad Srbije na meču, Lazović iznudio korner.

7' Turci su znantno bolje otvorili utakmicu i imali su nekoliko prilika. Jednom je tukao dobro Čalhanoglu, a drugi put Kaldirim. Dmitrović je bio pribran i sprečio pogodak.

1' Odmah šansa za Tursku, ali Milenković blokira Karamana u poslednjem trenutku!