VOJVODINA JE OSVAJAČ KUPA SRBIJE: Lalatove "lale" nakon penala i nenormalne drame srušile Partizan!
Finale Kupa Srbije, Foto: Starsport©

kup srbije, finale

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Objavljeno: 23:10h

Vojvodina je šampion Kupa Srbije posle drame u Nišu!

Izabranici Nenada Lalatovića savladali su Partizan rezultatom 5:3 2:2 (1:0) i tako podigli drugi trofej Kupa u istoriji.

Povela je Vojvodina golom Miljana Vukadinovića u 37. minutu, na asistenciju Bojića, ujedno je to bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog dela, Bojić je duplirao prednost i doveo Novosađane u vođstvo od 2:0.

Ulaskom Filipa Stevanovića, Partizan je živnuo, a upravo je on u 80. minutu smanjio na 2:1, međutim to je bilo sve od crno-belih na ovom meču.

Ali, da to ne bude kraj - pobrinuo se Strahinja Pavlović koji je makazicama pogodio mrežu Rockova u finišu meča i izborio produžetke.

Nakon pola sata meča nismo videli golove, pa je meč ušao u penale!

Svi iz Vojvodine su bili sigurni, a Vitas i Zdjelar su promašajima kumovali porazu Partizana. Imali smo prilike da prisustvujemo pravom spektaklu.

Vojvodina je zasluženo osvojila trofej, a Nenad Lalatović je iz najvažnijeg meča u karijeri izašao kao pobednik!

KRAJ: Vojvodina je osvajač Kupa Srbije!

KRAJ MEČA: Igraće se produžeci!

96. minut - GOOOL: Auuuu! Strahinja Pavlović makazicama postiže svoj oproštajni pogodak u dresu Partizana za 2:2.

83. minut - Filip Stevanović je ponovo zapretio! Rockov sjajno interveniše.

80. minut - GOOOL: Mladi Filip Stevanović smanjuje prednost Vojvodine posle sjajnog pasa Sadika. Imamo dramu u finišu meča!

70. minut - Žuti karton za Lalatovića zbog burne reakcije.

67. minut - Stativa! Stašan udarac Uroša Vitasa sa oko 25 metara, imala je Vojvodina sreće.

1 / 6 Foto: Emilija Jovanović

55. minut - GOOOOL: Lalatović u ekstazi, Vojvodina je duplirala prednost! Fenomenalno se Bojić oslobodio Pavlovića, promešao je odbranu Partizana i rutinski matirao Stojkovića za 2:0!

52. minut - Velika šansa za Partizan, Sadik je izađao sam ispred golmana, ali je Rockov maestralno reagovao.

48. minut - Mrkaić je imao sjajnu šansu, međutim, loše je zahvatio loptu.

47. minut - Šut Sadika na odmah po nastavku, ali Rockov sjajno interveniše!

46. minut - Nastavljeno je drugo poluvreme.

37. minut - GOOOL: Vodi Vojvodina! Mrkaić je odlično prevario Pavlovića, dodao do Bojića koji je našao Miljana Vukadinovića na drugoj stativi, a on je na prazan gol zatresao mrežu Stojkovića.

30. minut - Umesto Lazara Markovića na terenu je Filip Stevanović. Zvanična informacija da nije dovoljno zalečen od prethodne povrede.

20. minut - Malo mirniji period meča, Partizan ima više lopte u nogama, ali golova i dalje nema.

11. minut - Velika prilika za Partizan! Sadik je lepo uposlio Asana, koji u padu šutira, ali samo pravo u Rockova.

1 / 12 Foto: Starsport©

8. minut - Povoljna situacija za Partizan, Miletić i Marković su bili u mogućnosti da ugroze Rockova, međutim ništa ozbiljno se nije dogodilo u ovom napadu.

4. minut - Prva poluprilika za Vojvodinu. Nikola Drinčić je izveo slobodan udarac, ali Stojković nije morao da reaguje.

19.00 - Meč između Vojvodine i Partizana je počeo.

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović