LJORENTE ZALEDIO ENFILD: Atletiko izbacio prvaka Evrope posle potpunog ludila, PSŽ anulirao Halanda i Dortmund!
Ljorente slavi gol na Enfildu, Foto: AP Photo/Jon Supe

osmina finala lige šampiona

Sva dešavanja sa mečeva mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

Objavljeno: 23:58h

Neverovatan meč smo gledali na Enfildu, gde je Atletiko Madrid posle produžetaka i preoketa pobedio Liverpul i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona - 3:2. Heroj velike pobede je Markus Ljorente, koji je sa dva gola doneo pobedu svom timu. U drugom meču večeri PSŽ je savladao Borusiji iz Dortmuda i obezbedio plasman među osam najboljih (2:0).

Dugo će se prepričavati ova noć, delovalo je da Liverpul može do novog velikog povratka nakon 1:0 iz prvog meča, ali je Ljorente imao drugačije planove za večeras. Imao je tim Jirgena Klopa više od igre, morao je da utakmicu završi u regularnom delu, stvorio je sijaset prilika, ali nije uspeo protiv fantastičnon Jana Oblaka.

Od samog početka Crveni su silovito napali na gol Atletika i u 43. minutu uspeli su da probiju bedem Čolove ekipe. Sjajno je centrirao Čembrlejn, a Vajnaldum je majstorski spakovao gol za vođstvo.

Drugo poluvreme nam je donelo totalnu inicijativu Liverpula, koji je napadao sa svih strana, Robertson je pogodio stativu i lopta jednostavno nije htela u gol, pa je meč otišao u produžetke.

Firmino se iskupio za promašaje i u 4. minutu prvog produžetka matirao Oblaka za veliko slavlje na Enfildu, koje nije dugo trajalo. Samo tri minuta kasnije Ljorente je kaznio početničku grešku Adrijana.

Strašan kiks je napravio golman Liverpula, a Čolova zlatna rezerva je to umela da iskoristi. Na isteku prvog produžetka totalan šok na Enfildu. Atletiko je krenuo u polukontru, lopta je došla do Ljorentea, a ovaj je majstorski raspalio po njoj i spakovao je iza leđa Adrijana za 2:2.

Pao je moral Liverpulu nakon toga, a tačku na Atletikov prolaz dalje stavio je Morata na isteku drugog produžetka.

Fudbaleri Pari Sen Žermena su, pred praznim tribinama Parka prinčeva, pobedili Borusiju Dortmund sa 2:0 i prošli dalje, pošto su u prvom meču izgubili sa 2:1.

PSŽ je od početka meča bio bolji rival na terenu, opasniji, a do prednosti je stigao u 28. minutu pogotkom Nejmara glavom, a nakon kornera koji je izveo Anhel Di Marija.

Na 2:0 je povisio Huan Bernat u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. On je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Pablo Sarabija i poslao je levu stranu gola.

121. minut - GOOOOOL: Morata stavlja pečat na ovu utakmicu, golom za pobedu Atletika!

Kraj prvog produžetka!

105. minut - GOOOOOL: Ponovo Ljorente!!!! Fenomenalan pogodak igrača Atletika! Sada su Liverpulu potrebna dva gola za prolazak dalje!

97. minut - GOOOOOOOL! Kakva greška Adrijana, koju odmah kažnjava Ljorente! Atletiko ima rezultat za prolaz dalje.

94. minut - GOOOOOL: Konačno Firmino!!! Gori Enfild, uspeo je Brazilac da se upiše u strelce iz drugog pokušaja posle sjajne asistencije Vajnalduma.

KRAJ U PARIZU! PSŽ SE PLASIRAO U ČETVRTFINALE LIGE ŠAMPIONA!

Gotovo je na Enfildu, gledaćemo produžetke.

92. minut - Saul je zaledio Enfild, dao je gol, koji je poništen zbog ofsajda.

88. minut - Frka na Parku prinčeva, došlo je do sukoba između Čana i Markinjosa. Čan je dobio crveni karton.

87. minut - Sve je uradio Salah, promešao je kompletnu odbranu Madriđana, ali je šutirao preko gola. Koliko je šansi Liverpul imao...

85. minut - "Makazice" Manea, ali bez uspeha.

84. minut - Šta radi Jan Oblak, nova neverovatna odbrana Slovenca. Ovoga puta je odbranio udarac Vajnaldum.

81. minut - Ponovo Robertson preti i ponovo nije precizan.

77. minut - Brant je probao sa distance, ali je njegov udarac završio daleko od gola.

68. minut - Bombarduje Liverpul sa svih strana, sada preti Arnold snažnim udarcem, na koji naleće Robertson. Biće samo korener za Crvene. Čak 17 udaraca Liverpula od čega je osam bilo u okvir gola.

66. minut - PREČKA!!! Kakva šansa za Liverpul! Neverovatno da ovo nije gol! Robertson je pogodio okvir gola sa pet metara.

61. minut - Evo na drugoj strani odgovora Atletiko, međutim, brani Adrian.

60. minut - Nova velika šansa za Liverpul, sjajno je centrirao Arnold, ali je Firminov udarac zaustavio čudesni Oblak.

54. minut - Fantastičan udarac Di Marija sa skoro 30 metara, morao je Burki da se izduži i tako zaustavi sjajan šut Argentinca.

54. minut - Visi gol u vazduhu, ponovo Čembrlejn i ponovo sjajni Oblak.

51. minut - Ponovo preti Liverpul, ovoga puta je zapretio Čembrlejn. Sve je dobro uradio izuzev šuta.

49. minut - Velika šansa za Manea, našao se ispred gola Oblaka, koji je zaustavio šut Senegalca, ali i da ga je dao ne bi se važio pogodak jer je bio ofsajd.

Poluvreme:

PSŽ - Borusija Dortmund 2:0

Liverpul - Atleiko Madrid 1:0

45. minut - GOOOL: Školska akcija Parižana koju kruniše Huan Bernat za 2:0! PSŽ ima rezultat koji ga vodi u četvrtfinale Lige šampiona.

43. minut - GOOOOOOL: Probio je Liverpul Atletikov bedem! Điđi Vajnaldum je zakucao loptu glavom u gol Oblaka posle sjajnog centaršuta Arnolda!

42. minut - Probao je Čemberlejn sa distance, ali je lopta otišla pored gola.

38. minut - Preti Dortmund preko Sanča, ali je siguran Kejlor Navas.

36. minut - Fantastična odbrana Jana Oblaka, koji je skinuo zicer Firmina. Liverpul je sve opasniji i opasniji.

34. minut - Ovo je bilo baš opasno, Salah se sjajno oslobodio čuvara i dodao do Manea, čiji udarac nije bio dovoljno dobar.

28. minut - GOOOOOOL: Nejmar pogađa za vođstvo PSŽ-a. Nije uspeo Kavani, ali Brazilac jeste i to glavom! Ovo je rezultat koji odgovara Parižanima.

25. minut - Kakva šansa za PSŽ! Kavani je izašao sam ispred golmana, ali je Burki je zakačio loptu i sačuvao mrežu Borusije.

23. minut - Umalo da se Haland nađe u stopostotnoj šansi, ali je Kimpempe reagovao u poslednjem trenutku.

18. minut - Velika šansa za Atletiko, posle kornera je šutirao Felipe.

15. minut - Žuti karton za Erlinga Halanda koji je bio veoma grub prema Bernatu.

PROVOKACIJA NAVIJAČA ATLETIKA

10. minut - Mo Salah je isprobao šut sa distance, ali lopta je otišla preko gola.

7. minut - Nejmar je na zemlji, žali se na povredu ramena. Videćemo da li će moći da nastavi utakmicu.

21:00 - Utakmice su počele

20:45 - Sjajna atmosfera dočekala je igrače Liverpula.

20:30 - Ispred Parka prinčeva se okupio veliki broj navijača PSŽ-a, gde prave sjajnu atmosferu.

20:15 - Poznati su sastavi za večerašnje mečeve.