ILIČIĆ - VALENSIJA 4:3! Sabicer uništio Murinjov Totenhem, Atalanta i Lajpcig pišu istoriju!
Sjajni Sabicer, Foto: EPA/FILIP SINGER

liga šampiona, 1/8 finala

Sva dešavanja sa mečeva mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 23:06h

Atalanta i Lajpcig su prvi četvrtfinalisti Lige šampiona, gde se nikada u klupskoj istoriji nisu našli.

Nemački klub je savladao Totenhem sa 3:0 i tako potvrdio rezultat iz prvog meča (1:0), dok je italijanski predstavnik na krilima fantastičnog Josipa Iličića pobedio Valensije sa 4:3 pred praznim tribinama Mestalje.

Heroj Lajpcigove pobede je Marsel Sabicer, koji je sa dva gola trasirao put Nagelsmanove ekipe do pobede. Murinjo je podbacio, Totenhem je totalno razočarao i uopšte nije zaličio na tim iz prošle sezone kada je igrao finale Lige šampiona.

Sabicer je načeo Sparse u 10. minutu, sjajno je šutirao sa ivice kaznenog, Ljoris je zakačio loptu, ali nije uspeo da sačvua svoj tim. Deset minuta kasnije ponovo je zatresao mrežu gostijuće ekipe, posle sjajnog centaršuta Angelina inteligentnim trzajem glavom duplirao je prednost.

Nije uspeo Totenhem u nastavku da smanji prednost Lajpciga, ništa nisu mogli Nemcima, koji su na kraju utakmice došli do trećeg gola. Forsberg samo što je zakoračio na teren, iz prvog kontakta potpisao je poraz Totenhema!

Valensija je ispred sebe imala nemoguću misiju, pošto je u prvom meču u Bergamu izgubila sa 4:1, tako da joj je bilo potrebno čudo do kojeg nije uspela da dođe, jer je ispred sebe imala čudesnog Josipa Iličića, koji je postigao čak četiri gola.

Iličić je već u 3. minutu doveo Atalantu u vođstvo. Slovenac je bio siguran sa bele tačke. Međutim, prednost Italijana nije dugo trajala, jer je 15-tak minuta kasnije Kevin Gamerio iskorstio lošu reakciju igrača Atalante. Iličić je na kraju poluvremena ponovo sa bele tačke pogodio za vođstvo Gasperinijeve ekipe.

U nastavku smo videli motivisanu ekipu Valensije, koja je preko Gameria i Toresa stigla do preorketa, delovalo je da može do pobede, ali Josip Iličić je imao drugačije planove. Prvo je maestralno pogodio u 71. minutu, da bi u 82. iskoristio pas Froulera za konačnih 4:3.

Sva dešavanja sa mečeva mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu":

Kraj: Atalanta i Lajpcig su u četvrtfinalu Lige šampiona.

87. minut - Tek što je ušao u igru Forsberg je postigao gol za 3:0.

82. minut - GOOL: Četvrti pogodak za Josipa Iličića za vođstvo Atalante.

70. minut - GOOL: Het-trik Jospia Iličića!!! Igra se bez odbrana, što je Slovenac na sjajan način umeo da iskoristi.

68. mintu - GOOL: Majstorija Fernar Toresa za vođstvo 3:2.

60. minut - Zabrinjavajući podatak za Žozea Murinja, pošto je njegov tim uputio samo jedan šut ka golu Lajpciga.

52. minut - GOOL: Kevin Gamerio ponovo pogađa, sjajno je skočio i pogodio za izjednačenje 2:2.

50. minut - Strašan udarac Flojrela, koji pogađa prečku gola Valensije.

Poluvreme:

Valensija - Atalanta 1:2

Lajpcig - Totenhem 2:0

45. minut - Ljoris zaustavlja udarac Šika, ostaje 2:0 za Lajpcig.

43. minut - GOL: Ponovo je pogodio Iličić sa bele tačke.

42. minut - Novi penal za Atalantu!

32. minut - Ponovo Timo Verner isprobava svoje šuterske sposobnosti.

28. minut - Evo ga baš Verner, šutirao je snažno, ali brani golman Sparsa.

ZANIMLJIV PODATAK VEZAN ZA TIMA VERNER

Ovo pokazuje koliki uticaj ima na igru Lajpciga jedan od najboljih nemačkih napadača.

21. minut - LUDILOOO!! Evo ga novi gol, ponovo u mreži Totenhema, sjajno je centirao Angelino, a Sabicer je majstorskim trzajem glave matirao Ljorisa.

20. minut - GOOOL: Valensija dolazi do izjednačenja preko Gameria.

19. minut - Strašan odgovor Nemaca, Verner je zatresao mrežu, ali je bio u ofsajd poziciji i sudija je opravdano poništio pogodak.

18. minut - Bilo je opasno ispred gola Lajpciga, odlično je Orije centirao, a Ubamekano je reagovao u poslednjem trenutku i izbio loptu.

10. minut - GOOOOOL: Sabicer postiže gol za vođstvo Lajpciga! Prvo je šutirao Verner, da bi kapiten nemačke ekipe naleteo na loptu i raspalio po njoj, Ljoris je zakačio loptu vrhovima prstiju, ali nije uspeo da zaustavi Sabicera.

3. minut - Iličić je bio siguran, šutirao je pravo po sredini, a Cilesen nije imao šasnu.

2. minut - Penal za Atalantu, Kodogbija je nesmotreno oborio Iličića.

21:00 - Utakmice su počele.

20:30 - Pogledajte kako je izgledalo zagrevanje timova pred revanš meč osmine finala Lige šampiona.

20:00 - Imamo i sastave!