MAGIJA MILINKOVIĆ-SAVIĆA ZA DRUGO MESTO LACIJA: Rimljani prestigli Inter na tabeli, ova ekipa može mnogo!
Sergej Milinković Savić, Foto: EPA/Ricardo Antimiani

SERIJA A, 23. kolo

Kakvu je samo golčinu postigao majstor iz Srbije za konačnih 2:1

Fudbaleri Lacija slavili su nad Interom u okviru 23. kola Serije A, i to iako su gubili na poluvremenu. Konačan rezultat bio je 2:1 (0:1).

Junak trijumfa Rimljana bio je Srbin Sergej Milinković Savić, koji je postigao divan pogodak u 69. minutu, koji je doneo totalni preokret timu sa Olimpika.

Prednost Interu je doneo pridošlica iz Mančester junajteda Ešli Jang, u 44. minutu, ali je Lacio već u 50. sa bele tačke poravnao rezultat.

Na ovaj način Rimljani su prestigli Inter na tabeli i imaju 56 bodova, samo jedan manje od Juventusa, a sada dva više od Nerazura.

Serija A, 23. kolo:

Leće – SPAL 2:1 (1:0) (Mankosu 41, Majer 66 – Petanja 47)

Bolonja – Đenova 0:3 (0:2) (Sumaoro 28, Sanabrija 44, Krišito 90 penal)

Atalanta – Roma 2:1 (0:1) (Palomino 50, Pašalić 59 – Džeko 45)

Udineze – Verona 0:0 Juventus – Breša 2:0 (1:0)

(Dibala 38, Kvadrado 75 – ck. Aje 37) Sampdorija – Fjorentina 1:5 (0:3)

(Gabjadini 90+1. ck. Muru 39 – Torsbi 8. autogol, Vlahović 18. penal, 57, Kjeza 40. penal, 78, ck. Badelj 45)

Sasuolo – Parma 0:1 (0:1) (Žervinjo 25)

Kaljari – Napoli 0:1 (0:0) (Mertens 66)

Lacio – Inter 2:1 (0:1) (Imobile 50 p, Milinković Savić 69 - Jang 44)