JARČEVI ZAVRŠILI NA RAŽNJU - I TO KOD KUĆE: Bajern je ponovo prvi!
FK Bajern, Foto: AP

Bundesliga, 22. kolo

Bajern je ostvario 14. pobedu i prvi je na tabeli sa 46 bodova, bodom više od drugoplasiranog Lajpciga

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na gostujućem terenu Keln sa 4:1, u utakmici 22. kola Bundeslige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Šampion Nemačke je već posle 12 minuta vodio sa 3:0. U trećem minutu gol je postigao Robert Levandovski, dva minuta kasnije strelac je bio Kingsli Koman, dok je treći gol postigao Serž Gnabri.

Gnabri je postigao i četvrti gol u 66. minutu. Jedini gol za domaće postigao je Mark Ut u 70. minutu.

Bajern je ostvario 14. pobedu i prvi je na tabeli sa 46 bodova, bodom više od drugoplasiranog Lajpciga. Keln je pretrpeo 12. poraz i 14. je na tabeli sa 23 boda.

Majnc i Šalke su u kasnijem terminu odigrali bez golova.

Bundesliga, 22. kolo:

Petak

Borusija Dortmund – Ajntraht 4:0 (1:0) (Pišček 33, Sančo 50, Haland 54, Gereiro 74)

Augzburg – Frajburg 1:1 (1:0) (Maks 38 – Haberer 51)

Hofenhajm – Volfsburg 2:3 (1:1) (Baumgartner 45, Kramarić 60 (pen) – Veghorst 18 (pen), 52 (pen), 71)

Paderborn – Herta 1:2 (1:1) (Srbeni 51 – Bojata 10, Kunja 67)

Lajpcig – Verder 3:0 (2:0) (Klosterman 18, Šik 39, Mukiele 46)

Union Berlin – Bajer Leverkuzen 2:3 (1:1) (Genter 7, Bulter 87 – Haverc 22, Diabi 84, Belarabi 90+4)

Fortuna D. – Borusija Menhengladbah 1:4 (1:1) (Tomi 29 – Hofman 22, Strindl 51, 77, Neuhaus 82)

Keln – Bajern 1:4 (0:3) (Ut 70 – Levandovski 3, Koman 5, Gnabri 12, 66)

Majnc – Šalke 0:0