MATIĆ GA DAO, PA POCRVENEO: Pirova pobeda Junajteda u gradskom derbiju!

liga kup

Objavljeno: 23:06h

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na gostujućem terenu Mančester siti sa 1:0 u drugoj utakmici polufinala Liga Kupa.Strelac jedinog gola bio je srpski fudbaler Nemanja Matić u 35. minutu.

Izabranici Pepa Gvardiole na samom startu imali su nekoliko prilika da dodju do gola, ali Serhio Aguero i Rahim Sterling nisu bili precizni.

Prvu ozbiljniju priliku za Junajted iskoristio je Matić, koji je šutirao u donji desni ugao.

U nastavku utakmice ponovo su Sterling i Aguero bili najagilniji, ali nisu uspevali da dovedu do promene rezultata.

Matić je nešto kasnije dobio i drugi žuti karton, te je morao da napusti teren.

U samoj završnici poništen je i gol Aguera, koji se nalazio u ofsajd poziciji.

Do kraja utakmice nije bilo prilika ni na jednoj ni na drugoj strani, te su izabranici Ole Gunar Solšera upisali pobedu.

Prvu utakmicu "gradjani" su dobili s 3:1, te su i pored večerašnjeg poraza prošli u finale, gde ih čeka Aston Vila, koja je ranije eliminisala Lester.