ANĆELOTI PREPORODIO EVERTON: Lester pobedio, buran remi Noriča i Totenhema, slavio Junajted!
Karlo Anćeloti, Foto: AP

Premijer liga, 20. kolo

Još jedan dan je iza nas

Everton je pod vođstvom novog trenera Karla Ančelotija vezao dve pobede.

Klub iz Liverpula je sa 2:1, golovima Dominika Kalver-Luina pobedio Njukasl., dok je stelac za Svrake bio Šer posle asitencije Kerola. Everton sada ima 25 bodova i 10. je na tabeli. Njukasl je mesto ispod.

Votford je ubedljivo sa 3:0 pobedio Aston Vilu.

Votford je vodio na poluvremenu golom Troja Dinija, pa je u 57. ostao sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Adrijana Marijape.

Ipak, Dini je drugim golom u 67. i potom Ismaile Sara u 71. minutu zabeležio ubedljivu pobedu.

Fudbaleri Brajtona pobedili su Bornmut sa 2:0 (1:0), u prvoj utakmici 20. kola Premijer lige.

Strelci su bili Alireza Jahanbahš u trećem i Aron Moj u 79. minutu.

Ono što je ovaj meč obeležilo bile su suze iranskog fudbalera Alireze, pošto je za godinu i po dana postigao prvi pogodak za Brajton, iako igra na poziciji napadač, a plaćen je čak 20 miliona pre sezonu i po kada je u Holandiji bio najbolji strelac sa 21 golom i treći asistent sa 12 završnih dodavanja.

Brajton je 13. na tabeli sa 23 boda, tri više od Bornmuta koji je na 16. mestu u engleskom prvenstvu

Fudbaleri Lestera pobedili su u gostima ekipu Vest Hema sa 2:1, u utakmici 20. kola Premijer lige.

Lester je u 12. minutu imao veliku šansu da povede, ali Demaraj Grej nije iskoristio penal. Ipak, u 40. minutu Keleči Ihenačo je doneo prednost gostujučem timu, ali je pet minuta kasnije izjednačio Pablo Fornals. Pobedu Lesteru doneo je Grej golom u 56. minutu.

Nakon 13. pobede od početka šampionata, Lester je drugi na tabeli sa 42 boda, odnosno ima deset bodova manje od prvoplasiranog Lestera, ali i dva meča više. Na drugoj strani, Vest Hem je na 17. poziciji sa 19 osvojenih bodova.

Fudbaleri Noriča i Totenhema odigrali su nerešeno 2:2.

Mario Vrančić je u 18. minutu doneo prednost Noriču, a potom je Temu Puki u 33. minutu povisio na 2:0, ali je gol poništen zbog ofsajda. Totenhem je preko Kristijana Eriksena izjednačio u 55. minutu, ali je samo šest minuta kasnije Serž Orije autogolom doneo novu prednost Noriču. Konačnih 2:2 postavio je Hari Kejn sa penala u 83. minutu.

Totenhem je trenutno peti na tabeli sa 30 bodova, dok je Norič poslednji sa samo 13 osvojenih bodova.

A fudbaleri Mančester junajteda savladali su Barnli u gostima sa 2:0.

Ljudi odluke bili su Antoni Marsijal koji je pogodio u 44. minutu nakon asistencije Pereire i Markus Rašford u 95. minutu.

Đavoli su sa petoj poziciji sa bodom manje od Čelsija koji je na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Barnli je za sada siguran u sredini tabele.