BARSIN PLES NA NOU KAMPU: Mesi, Suarez i Grizman uništili Alaves! Minimalac Viljareala, Valensija u 94. do boda!

Na samo dva boda su od vodećih na tabeli

Fudbaleri Barselone savladli su Alaves sa 4:1, u 18. kolu Primere.

Strelci su bili Antoan Grizman, Arturo Vidal, Lionel Mesi i Luis Suares.

Gol za Alaves dao je Pere Pons.

Barselona je prva na tabeli sa 39 bodova, tri više uz utakmicu više od najvećeg rivala Real Madrida.

Alaves ima 19 bodova i zauzima 15. mesto na tabeli prvenstva Španije.

Fudbaleri Sevilje pobedili su danas Majorku u gostima sa 2:0, u 18. kolu Primere.

Strelci su bili Dijego Karlos u 20. i Ever Banega iz penala u 63. minutu.

Sevilja je prekinula niz od dve utakmice bez pobede i sada je treća na tabeli sa 34 boda, dva manje uz po meč manje od Barselone i Real Madrida.

Majorka ima 15 bodova i zauzima 17. mesto na tabeli španskog fudbalskog prvenstva.

Fudbaleri Viljareala pobedili su na svom terenu Hetafe sa 1:0, u utakmici 18. kola španske Primere.

Jedini gol na meču postigao je Moi Gomes u 52. minutu.

Viljareal je, nakon sedme pobede u šampionatu, deveti na tabeli sa 25 bodova, dok je Hetafe četvrti sa pet bodova više.

Fudbaleri Viljareala u narednom kolu, koje se igra od 3. do 5. janura, gostuju Real Sosijedadu, dok Hetafe dočekuje Real Madrid.

U poslednjem meču dana Valensija je u sudijskoj nadoknadi došla do boda.

Poveo je Valjadolid golom Gvardiole u 83. minutu, da bi Valjeho u 94. minutu izjednačio i doneo bod "slepim miševima".

Nakon ovog kola Valensija ima 28 bodova i sedma je na tabeli, dok je Valjadolid 14. sa 20 bodova.