LIVERPUL JE NEZAUSTAVLJIV: Čelsi i Lester ostali kratkih rukava, minimalac Vest Hema!
Liverpul je ostvario i 16. pobedu, Foto: AP

premijer liga, 17. kolo

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu Votford sa 2:0 (1:0), u utakmici 17. kola Premijer lige.

Dvostruki strelac u 16. prvenstvenoj pobedi Liverpula bio je Mohamed Salah, koji je golove postigao u 38. i 90. minutu.

To je prva utakmica ove sezone da Liverpul nije primio gol na Enfildu. "Crveni" su jedina neporažena ekipa u Premijer ligi ove sezone.

Liverpul je nastavio niz dobrih rezultata i prvi je na tabeli sa 49 bodova, 11 više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Lestera. Aktuelni šampion Mančester siti na trećem mestu ima 17 bodova manje, ali i meč manje.

Votford je poslednji na tabeli sa samo devet bodova. Svaka od prethodnih devet ekipa koje su osvojila devet ili manje bodova posle 17 utakmica u Premijer ligi je te sezone ispala iz lige.

Fudbaleri Lestera odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Noriča, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Norič je poveo u 26. minutu preko Temua Pukija, a izjednačio je Tim Krul autogolom u 38. minutu.

Drugoplasirani Lester (39) se remijem udaljio od prvoplasiranog Liverpula na 10 bodova. Norič je pretposlednji sa 12 bodova.

Fudbaleri Čelsija izgubili su na svom terenu od Bornmuta sa 0:1. Jedini gol na Stamford Bridžu postigao je Den Gosling u 84. minutu.

Čelsi je pretrpeo drugi uzastopni poraz i četvrti je na tabeli sa 29 bodova. Bornmut je prekinuo niz loših rezultata i posle pete pobede u prvenstvu zauzima 14. mesto na tabeli sa 19 bodova.

Šefild junajted je na svom terenu pobedio Aston Vilu sa 2:0, golovima dvostrukog strelca Džona Fleka. Klub iz Šefilda popeo se na peto mesto na tabeli sa 25 bodova, dok je Aston Vila posle 10. poraza 17. na tabeli sa 15 bodova.

Barnli je kao domaćin pobedio Njukasl sa 1:0 golom Krisa Vuda u 58. minutu. Crno-beli su 11. na tabeli sa 22 boda, a Barnli je 12. sa bodom manje. Ranije danas Liverpul se učvrstio na prvom mestu na tabeli pobedom protiv Votforda od 2:0, a kasnije igraju Sautempton i Vest Hem.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su gostima Sautempton sa 1:0, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Jedini gol na meču postigao je Sebastijan Ale u 37. minutu.

Vest Hem je upisao petu pobedu od početka šampionata i trenutno je 15. na tabeli sa 19 bodova.

Sautempton, koji je u finišu meča imao nekoliko dobrih prilika da stigne makar do boda, nalazi se na 18. poziciji sa 15 osvojenih bodova.