DOBAR DAN ZA NOVAJLIJE U BUNDESLIGI: Union grabi ka gornjem delu tabele, Paderborn po prvi put ispustio fenjer!
Union vs Keln, Foto: EPA/Felipe Trueba

NEMAČKA LIGA, 14. kolo

Paderborn je slavio na gostovanju u Bremenu i prvi put napustio poslednje mesto na tabeli

Trijumfe u poslednje dve utakmice 14. kola Bundeslige upisali su klubovi koji su tek ove sezone ušli u elitu. Union iz Berlina je slavio nad Kelnom sa 2:0, dok je Paderborn bio bolji od Verdera u Bremenu sa 1:0.

Union Berlin su svi proglasili glavnim kandidatom za povratak u Cvajtu, a on sada, posle 14 odigranih kola, drži 10. poziciju sa 19 bodova. Junak trijumfa protiv slabih Jarčeva bio je Sebastijan Anderson, koji je postigao oba pogotka.

Na poslednja četiri meča u Bundesligi postigao je četiri gola, pa je potvrdio veoma dobru formu u kojoj se nalazi.

Prvi na ovoj utakmici dao je posle kornera u 33. minutu, da bi tačku stavio u 50. minutu, posle kontranapada i Gentnerove asistencije.

Paderborn je slavio na gostovanju u Bremenu sa 1:0 i prvi put napustio poslednje mesto na tabeli.

Pogodak je pao u 90. minutu, Mamba je uposlio Svena Mihela, a ovaj postigao gol, koji je dugo proveravan u VAR sobi da bi na kraju bio priznat, iako je bilo sumnje o ofsajdu, koga ipak nije bilo.