LESTER I VARDI PLEŠU KAO NEKAD: Ubedljiva pobeda Lisica nad Aston Vilom - Brajton i Vulvsi podelili plen!
Džejmi Vardi je strelac dva gola za Lester, Foto: AP

premijer liga, 16. kolo

Dok ceo svet priča o Liverpulu, fudbaleri Lestera samo "vezu" i pobeđuju sve redom...

Izabranici Brendona Rodžersa je uspela da zabeleži devetu pobedu na poslednjih deset mečeva, pošto je slavila na gostovanju Aston Vili sa ubedljivih 4:1 (2:1).

Džejmi Vardi je potvrdio svoju ubitačnu seriju i doveo je "lisice" u vođstvo golom u 20. minutu meča.

Asistent kod tog gola, Iheanačo je duplirao prednost u 41. minutu, da bi Griliš smanjio na 2:1 u nadoknadi prvog poluvremena.

Par minuta nakon početka drugog poluvremena, Evans je povećao na velikih 3:1, da bi ponovo Vardi svojim drugim golom u 75. minutu potvrdio konačnih 4:1 za Lester.

Nakon sinoćnjeg poraza od Junajteda, Siti zaostaje čak 6 bodova za Lesterom koji je drugi, dok je Aston Vila na 17. poziciji sa 15 bodova.

SVE GOLOVE SA MEČA POGLEDAJTE ISPOD:

U poslednjem meču dana Brajton i Vulvsi su podelili bodove rezultatom 2:2.

Premijer liga, 16. kolo:

Everton – Čelsi 3:1 (1:0) (Rišarlison 5, Kalvert-Luin 49, 84 – Kovačić 52)

Bornmut – Liverpul 0:3 (0:2) (Okslejd-Čemberlen 35, Keita 44, Salah 54)

Totenhem – Barnli 5:0 (3:0) (Kejn 4, 54, Moura 9, Son 32, Sisoko 74)

Votford – Kristal palas 0:0

Mančester Siti – Mančester junajted 1:2 (0:2) (Otamendi 85 – Rašford 23. penal, Marsijal 29)

Aston vila – Lester 1:4 (1:2) (Griliš 45+2 – Vardi 20, 75, Ihenačo 41, Evans 49)

Njukasl – Sautempton 2:1 (0:0) (Šelvi 68, Fernandez 87 – Ings 52)

Norič – Šefild junajted 1:2 (1:0) (Tetej 27 – Stivens 49, Baldok 52)

Brajton – Vulverhempton 2:2 (2:2) (Mopej 34, Proper 36 - Žota 28, 44)