LUDNICA NA OSTRVU: Siti okrenuo Čelsi, Liverpul u 5 do 12! Gosti se častili u ovom kolu!
Rijad Marez slavi pogodak, Foto: EPA

premijer liga, 13. kolo

Interesantni mečevi ove subote

Objavljeno: 20:45h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Čelsi 2:1, u derbiju 13. kola Premijer lige.

zabranici Pepa Gvardiola vratili su na pobedničku stazu, nakon što su u prethodnom kolu izgubili od Liverpula.

"Građani" su do tri boda došli zahvaljujući golovima Kevina de Brujnea i Rijada Mahreza, koji su mrežu protivnika pogađali u 29. i 37. minutu.

Jedini strelac za goste bio je Ngolo Kante u 21. minutu i to je sve što smo videli od Čelsija, kada su u pitanju golovi.

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u gostima Kristal Palas sa 2:1, u utakmici 13. kola Premijer lige.

Liverpul je poveo u 49. minutu golom Sadia Manea, izjednačio je Vilfred Zaha u 82, a pobedu "crvenima" doneo je Roberto Firmino u 85. minutu.

Kristal Palas je i u prvom poluvremenu zatresao mrežu Liverpula, ali je pogodak Džejmsa Tomkinsa poništen zbog faula u kaznenom prostoru, a nakon konsultacije sudije sa video tehnologijom.

Ekipa Jirgena Klopa upisala je 12. pobedu u šampionatu i prva je na tabeli sa 37 bodova, dok je Kristal Palas na 14. poziciji sa 15 bodova.

Fudbaleri Lestera slavili su u gostima protiv Brajtona sa 2:0 golovima Ajosea Peresa i Džejmija Vardija.

Lester je trenutno drugi na tabeli sa 29 bodova, dok je Brajton na 12. mestu sa 15.

Fudbaleri Arsenala i Sautemptona odigrali su nerešeno 2:2. Deni Ings u osmom minutu doneo prednost Sautemptonu, izjednačio je Aleksander Lakazet deset minuta kasnije, a novo vođstvo gostima doneo je Džejms Vord Praus u 71. minutu. Konačnih 2:2 postavio je Lakazet u 96. minutu.

Pobedu u gostima upisao je Norič koji je sa 2:0 bio bolji od Evertona, Vulverhempton je pobedio Bornmut sa 2:1, dok je Barnli sa 3:0 bio bolji od Votforda

Žoze Murinjo je debitovao pobedom na klupi Totenhema.

"Pevci" su savladali Vest Hem u gostima rezultatom 3:2 u okviru 13. kola Premijer lige.

Prvi gol je viđen u 36. minutu kada je Son dobio loptu od Alija, a potom driblingom izbacio Ogbonu iz bloka, što mu je ostavilo dovoljno prostora da savlada Roberta.

Sedam minuta kasnije, veliki posao ponovo je obavio Dele Ali, da bi na kraju akciju završio Lukas Mura za sigurnih 2:0. Kada je Hari Kejn na startu drugog poluvremena postavio ubedljivih 3:0, delovalo je da je sve gotovo, međutim, "čekićari" se nisu predavali.

Ulaskom Majkla Antonija, uneta je živost u napad domaćeg tima, a on sam se u 73. minutu upisao u strelce i smanjio rezultat.

Težište igre se prebacilo na polovinu vicešampiona Evrope, a gol Anđela Ogbone u šestom minutu nadoknade bila je i poslednja situacija na ovoj utakmici.

Posle pet utakmica, Totenhem je konačno pobedio i sada su na šestoj poziciji, dok je Vest Hem 16. sa 13 bodova.

PREMIJER LIGA, 13. KOLO

M. Siti – Čelsi 2:1 (2:1) (De Brejne 29, Mahrez 37 - Kante 21)

Vest Hem – Totenhem 2:3 (0:2) (Antonio 73, Ogbona 90+6 - Son 36, Moura 45, Kejn 49)

Arsenal – Sautempton 2:2 (1:1) (Lakazet 18, 90+6 - Ings 8, Vord-Praus 71)

Bornmut – Vulverhempton 1:2 (0:2) (Kuk 58 - Mutinjo 21, Himenes 31)

Brajton – Lester 0:2 (0:0) (Peres 64, Vardi 82)

K. Palas – Liverpul 1:2 (0:0) (Zaha 82 - Mane 49, Firmino 85)

Everton – Norič 0:2 (0:0) (Kantvel 54, Srbeni 90+2)

Votford – Burnli 0:3 (0:0) (Vud 53, Barns 82p, Tarkovski 88)