TOTENHEM REMIZIRAO PRED ZVEZDU: Trijumfi Čelsija, Lestera i Sitija!
Totenhem, Foto: AP

premijer liga,

Zanimljivi rezultati

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu ekipu Njukasla sa 1:0, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Markos Alonso u 73. minutu. Čelsi je upisao petu pobedu i trenutno je treći na tabeli sa 17 bodova, dok je Njukasl na 18. poziciji sa osam osvojenih bodova.

Fudbaleri Lestera su na svom terenu bili bolji od Barnlija sa 2:1. Barnli je poveo u 26. minutu pogotkom Krisa Vuda, ali je Lester preokrenuo golovima Džejmija Vardija u 45. i Jurija Tilemansa u 74. minutu.

Lester je drugi na tabeli sa 17 bodova, dok je Barnli sada osmi sa 12. Fudbaleri Totenhema i Votforda su odigrali nerešeno 1:1. Abdulaj Dukure je u šestom minutu doneo prednost Votfordu, a izjednačenje i bod Totenhemu doneo je Dele Ali u 86. minutu.

Totenhem je sedmi na tabeli Premijer lige sa 12 bodova, dok je Votford poslednji sa samo četiri osvojena boda.

Rezultatom 1:1 završen je i meč Vulverhemptona i Sautemptona, Aston Vila je na svom terenu pobedila Brajton sa 2:1, dok su Bornmut i Norič odigrali meč bez golova.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili suŽe Kristal Palas sa 2:0, u devetom kolu Premijer lige.

Strelci u Londonu bili su Gabrijel Žesus u 39. i David Silva u 41. minutu.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević odigrao je 76 minuta za domaćina.

Siti ima 19 bodova, pet manje uz utakmicu više od vodećeg Liverpula.

Palas ima 14 bodova i zauzima šesto mesto.

Premijer liga, 9. kolo:

Everton – Vest Hem 2:0 (1:0) (Bernard 17, Sigurdson 92) Aston Vila – Brajton 2:1 (1:1) (Griliš 45+2, Terget 90+4 - Vebster 21) Bornmut – Norič 0:0 Čelsi – Njukasl 1:0 (0:0) (Alonso 73) Lester – Barnli 2:1 (1:1) (Vardi 45, Tilemans 74 - Vud 26) Totenhem – Votford 1:1 (0:1) (Ali 86 - Dukure 6) Vulverhempton – Sautempton 1:1 (0:0) (Himenez 61p - Ings 53) Kristal Palas – Mančester siti 2:0 (Žezus 39, Silva 41)