MORNAR UDAVLJEN U BARU: Partizan krčkao Crnogorce, pa ih razneo na kraju!
Andrea Trinkijeri i Vlado Šćepanović, Foto: Starsport©

3. kolo aba lige

Sva dešavanja sa meča pratili ste na našem lajv-blogu

Objavljeno: 19:25h

Košarkaši Partizana slavili su u derbi meču 3. kola ABА lige u Baru nad Mornarom rezultatom 76:65!

Crno-bele na ovom meču nije vodio Andrea Trinkijeri kojem je pozlilo u hali pred početak duela.

Italijan je prebačen u bolnicu i poslednje informacije govore da je sa njim sve u redu i da je imao astmatični napad.

KK Partizan
KK Partizan foto: Starsport©

Mornar je bolje otvorio utakmicu i u prvo četvrtini je nametnuo svoj stil igre. Kako je meč odmicao crno-beli su stisli u odbrani i to je dalo rezultat.

Sveli su rivala na očajne procente šuta, što je i bio ključ ovog meča.

Tokom drugog poluvremna prednost je polako rasla, a Mornar je udavljen u poslednjoj deonici.

Najefikasniji na susretu bio je Ognjen Jaramaz koji je Partizan predvodio sa 17 poena, pratio ga je Markus Pejdž sa 13 poena.

Sa druge strane, Pulen je postigao 16, Markota 10, a Bjelica 9 poena.

Statistika meča Partizan - Mornar
Statistika meča Partizan - Mornarfoto: Printscreen/ABA league

Sva dešavanja sa meča pratili ste na našem lajv-blogu.

ČETVRTA ČETVRTINA 65:75

Ubio je Partizan rivala u poslednjih deset minuta! Kakva energija, kakva odbrana, kakav napad. Jaramaz čovek umalo konstrukciju da otkine iz patosa u dva navrata.

Užasan šut Mornara se nastavio i Barani nisu opravdali epitet najbolje šuterske ekipe na Jadranu.

Zaslužena pobeda crno-belih.

TREĆA ČETVRTINA 55:61

Partizan davi Mornara!

Crno-beli su zaigrali na mnogo boljem nivou u drugom poluvremenu, a rezultat to i najbolje pokazuje.

Nidam i Pulen ne mogu ništa da pogode - prvi gaĐa 1/8, drugi 5/15, a sa druge strane Volden pogađa jako bitno trojku koja donosu vrednu prednost Beograđanima i odbiJa napad domaćih.

Dobar posao u odbrani Partizana i dalje, 3/18 Mornar gađa trojke, što mu je i najjače oružje.

DRUGA ČETVRTINA 32:33

Nastavak meča nam je doneo tvrdu odbranu Partizana i atraktivnu igru Mornara.

Četvrtina je otvorena nesportskom lično Birčevića, a potom je usledila serija 7:0 crno-belih, ali se momci iz Bara vraćaju serijom 4:0.

Usledila je rezultatska neizvesnot, da bi pred sam kraj prvog poluvremena Partizan poveo sa 33:32.

PRVA ČETVRTINA 20:14

Crnogorci vode na početku meča, a prva vest sa starta je to da nema Andree Trinkijerija! On se nije osećao dobro, pa ekipu vode njegovi pomoćnici.

Mornar je bolje otvorio meč, dobro mu ide šut za tri poena, a tu je i Uroš Luković koji je ostvario kontrolu u reketu.