SKANDAL U ITALIJI! ALBANCI PROVOCIRALI LALATOVIĆA: Srbi utrčali na teren, Baloteli odbio da igra - meč prekinut!

strašno

Prijateljska utakmica između Vojvodine i Breše je prekinuta, pri vođstvu Italijana od 2:1.

Meč je prekinut u 50. minutu zbog žestokih provokacija kojima su bili izloženi igrači i navijači srpskog kluba.

Početak kraja desio se u momentu kada su se iza žičane ograde pojavili navijači sa albanskim zastavama, koje su primetili srpski navijači preko puta i utrčali u teren, u nameri da se obračunaju sa njima.

- Situacija se smirila nakon nekoliko minuta i oni su se vratili na svoj deo tribine, ali potom je fudbaler domaćih Mario Baloteli iz određenih razloga odbio da nastavi sa igranjem utakmice, te je sudija Amabile Daniel odlučio da meč i definitivno bude prekinut - stoji u izveštaju na sajtu Vojvodine.

U trenutku prekida Breša je vodila 2:0 golovima Donarume u 7. minutu iz penala i Bizolija u 13. minutu.

Arbitar meča Daniel Amabile je verovatno zbog prigovora isključio Lalatovića, pokazao treneru Vojvodine put u svlačionicu, što je ovog iziritiralo, pa je sa sobom povukao i igrače.

Usledili su povici navijača sa tribina "cigani, cigani", prekid je trajao desetak minuta, a onda je Lalatović vratio tim i meč je nastavljen.

Voša je u nastavku pogodila preko Đuričina, za 2:1, da bi u drugom poluvremenu zbog tenzija kojima su doprinele albanske provokacije, meč prekinut.