GRUJIĆ I HERTA BEŽE OD AMBISA: Berlinci došli do drugog uzastopnog trijumfa!
Marko Grujić u dresu Herte, Foto: Profimedia

Bundesliga, 7. kolo

Dugo se na terenu ništa značanije nije događalo, a onda je u završnih četvrt sata prvog poluvremena viđen uragan

Herta je u Berlinu slavila nad Fortunom iz Dizeldorfa sa 3:1 u prvom meču 7. kola Bundeslige.

Dugo se na terenu ništa značanije nije događalo, a onda je u završnih četvrt sata prvog poluvremena viđen uragan. Gosti su poveli sa bele tačke, ali je Ibišević samo pet minuta kasnije izjednačio. Preokret je zaokružio Dilrosun, pogotkom pred odlazak na odmor. Golovi su bili gotovo identični, strelci su utrčavali pored sporih bekova gostiju i na ubacivanje sa iste, desne strane, tresli mrežu.

Sve je bilo jasno u 62. minutu kada je iskusni Vladimir Darida pogodio za 3:1. Ekipa iz Dizeldorfa nije imala snage da ugrozi pobedu Herte u čijim redovima je Marko Grujić odigrao ceo meč.

Petak

Herta – Fortuna Dizeldorf 3:1 (2:1) (Ibišević 37, Dilrosun 44, Darida 62 – Henings 32. penal)

15.30 Bajer Leverkuzen – Lajpcig 15.30 Bajern – Hofenhajm 15.30 Frajburg – Borusija Dortmund 15.30 Paderborn – Majnc 18.30 Šalke – Keln

13.30 Borusija Menhengladbah – Augsburg 15.30 Volfsburg – Union Berlin 18.00 Ajntraht F. – Verder