SPEKTAKL U HAMBURGU: Slatka osveta Holanđana i debi iz snova - Nemci na kolenima! Iživljavanje Hrvata u Slovačkoj!

kvalifikacije za ep

Veliki derbi pripao Lalama

Fudbaleri holandske reprezentacije u sjajom meču savladali su Nemačku rezultatom 4:2 i na taj način se revanširali za poraz u Amsterdamu (3:2).

U Hamburgu je viđen pravi fudbalski spekakl, a jedan od najvećih derbija je posle mnogo drame i dobrog fudbala pripao Holandiji. Gnabri je doveo domaće u prednost u 9. minutu utakmice, a taj rezultat je bio na snazi sve do 59. minuta. Ipak, tada Frenki De Jong ddoneo izjednačenje Holanđanima, a samo sedam minuta kasnije, 1:2 u režiji Džonatana Taha koji je smestio loptu u svoju mrežu. Kros je iz penala izjednačio u 73. minutu, ali je pobedu gostima doneo igrač PSV-a Malen koji je postigao gol na svom debiju. Konačnih 2:4 postiže Vajnaldum koji je fantastično istrčao kontru i iskoristio je asistenciju Depaja.

U četvrtom kolu kvalifikacija za EURO 2020 Hrvatska je slavila na gostovanju Slovačkoj 4:0 i upisala treću pobedu u kvalifikacijama.

Na prvi gol čekalo se do 45. minuta kada je mrežu domaćih zatresao Nikola Vlašoć, da bi tek što je meč nastavljen Perišić matirao Dubravku.

Rasterećeniji su bili izabranici Zlatka Dalića nakon drugog gola pa su se šanse redale i u nastavku. Napadi su se Hrvatskoj isplatili u 72. minutu.

Sjajnu solo akciju Bruno Petković krunisao je golom za 3:0, a za konačnih 4:0 u sterlce se upisao Dejan Lovren.

GRUPA C:

Nemačka – Holandija 2:4 (1:0) (Gnabri 9, Kros 73 - De Jong 59, Tah 66, Malen 79, Vajnaldum 90+1)

GRUPA E:

Slovačka – Hrvatska 0:4 (0:1) (Vlašić 45, Perišić 47, Petković 72, Lovren 89)

Estonija – Belorusija 1:2 (0:0) (Sorga 54 - Naumov 48, Skaviš 92)

GRUPA G:

Slovenija – Poljska 2:0 (1:0) (Struna 35, Sporar 65)

Austrija – Letonija 6:0 (2:0) (Arnautović 6, 53, Sabicer 13, Stenbors 76ag, Lajmer 80)