ŠTA TO SALAH IMA PROTIV ARSENALA? Liverpul lagano na Enfildu, Puki nedovoljan Noriču, Palas šokirao Junajted!
Salah je sa dva gola pomogao Liverpulu da dođe do pobede, Foto: AP

premijer liga, 3. kolo

Odigrano je pet mečeva 3. kola Premijer lige

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Arsenala sa 3:1, u derbi meču trećeg kola Premijer lige.

Dvostruki strelac za Liverpul bio je Mohamed Salah, u 49. i 59. minutu, a u strelce se upisao i Matip u 41. minutu. Jedini gol za Arsenal postigao je Lukas Toreira u 85. minutu.

Arsenal je u prvih pola sata meča igrao dobro, bio strljiv i pretio je iz kontranapada. Gosti iz Londona su preko Nikolasa Pepea i Pjer-Emerika Obamejanga mogli je i do gola, ali se mreža "crvenih" nije zatresla.

Nakon toga Liverpul je dodao gas i u 42. minutu preko Matipa "načeo" Arsenal. Trent Aleksander-Arnold je izveo korner, a Matip je bio sjajan u skoku i glavom pogodio za 1:0.

im rezultatom se otišlo na odmor, da bi ekipa Jirgena Klopa u nastavku, za samo deset minuta rešila pitanje pobednika na ovoj utakmici.

David Luiz je oborio Salaha u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a Egipćanin je to pretvorio u 2:0 u 49. minutu.

Salah je deset minuta kasnije pobegao Luizu, sjajno je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaestercu i pogodio za veliku prednost Liverpula.

Liverpul je posle tog gola spustio tempo, a Arsenal je do kraja meča uspeo jedino da smanji na 3:1 preko Toreire.

Fudbaleri Kristal Palasa napravili su senzaciju u Mančesteru i u 93. minutu srušili Junajted - 1:2.

Iako su bili bolji u prvom delu meča, izabranici Solskjera su primili gol u 32. minutu preko Ajua.

To je bio i konačan rezultat prvog dela, a u 70. minutu meča dosuđen je penal za "đavole" kada je Milivojević oborio Grinvuda, a Rašford priliku nije pretvorio u pogodak.

A, onda sledi luda završnica.

U 89. minutu Marsijal upošljava Džejmsa koji donosi bod Mančesteru u finišu utakmice i sve je mirisalo na taj ishod do 93. minuta kada Van Anholt šokira Old Traford i donosi prvu pobedu za Kristal Palas u novoj sezoni.

Kada Norič igra ove sezone onda je zabava zagarantovana!

Novajlija u Premijer ligi je ponovo pokazao da igra fudbal koji svi volimo da gledamo, ali nažalost njihovih navijača doživeli su poraz od Čelsija na svom terenu - 3:2.

Počelo je furiozno, već u trećem minutu je Toni Abraham sjajno iskoristio dodavanje Aspilikuete i matirao Tima Krula. Nije se dugo čekao na odgovor Noriča, tri minuta kasnije Puki je asistirao, a Kantvel se našao na pravom mestu.

Nastavak nije bio niša manje zanimljiv, pa je mladi Maunt pokazao sav svoj raskošni talenat i inteligentnim udarcem pogodio mrežu Noriča u 17. minutu.

Ponovo je odgovorio domaćin i to preko najboljeg igrača - Puki je nastavio da trese mreže, pobegao je svojim čuvarima, raspalio po lopti i matirao Kepu za 2:2. Finac se tako osamio na čelu liste strelaca sa pet postignutih golova.

Konačan rezultati i ipak zasluženo pobedu Plavcima je doneo Abraham svojim novim golom. 21-godišnji Englez je promešao odbranu Noriča i pogodio za radost Frenka Lamparda, koji je tako došao do prve pobede u zvaničnim mečevima od kada je došao na klupu Čelsija.

U ostalim mečevima gosti su odneli sve bodove.

Sautempton je bio bolji od Brajtona sa 2:0, Lester je savladao novajliju iz Šefilda sa 2:1, dok je Vest Hem ubedljivo pobedio Votford rezultatom 3:1.

PREMIJER LIGA, 3. KOLO

Petak

Aston Vila - Everton 2:0 (1:0) (Vesli 21, El Gazi 90+4)

Norič - Čelsi 2:3 (2:2) (Kantvel 6, Puki 30 - Abraham 3, 68, Maunt 17)

Šefild junajted – Lester 1:2 (0:1) (Mekburni 62 - Vardi 38, Barns 70)

Brajton – Sautempton 0:2 (0:0) (Đenepe 50, Redmond 92)

Votford – Vest Hem 1:3 (1:1) (Grej 17 -- Nobl 3, Ale 64, 73)

Mančester junajted – Kristal Palas 1:2 (0:1) (Džejms 89 -- Aju 32, van Anholt 93)

Liverpul – Arsenal 3:1 (1:0) (Matip 40, Salah 48, 59 - Toreira 85)