ZVEZDINA UVERTIRA PRED KOPENHAGEN: Čarolija Vulića i Jevtovićeva strela za miran put u Dansku, debitovao Tomane!
Jevtović i Vulić, Foto: Starsport©

4. kolo linglong superlige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 22:00h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su lučansku Mladost sa 2:0 u četvrtom kolu Linglong Superlige.

Sada šampion Srbije može da se okrene prema najbitnijoj utakmici u sezoni, koju igra u Danskoj protiv Kopenhagena.

Vladan Milojević je izmešao karte za duel sa Lučanima, ali to se nije videlo na terenu, pošto su crveno-beli bez muke stigli do nova tri boda i ostali perfektni u domaćoj ligi. Na terenu je od prvog minuta bio novi igrač Zvezde Njegoš Petrović, koji je odigrao čitavu utakmicu na Markani.

Idealno je počelo za domaću ekipu - Miloš Vulić je već u četvrtom minutu doveo Zvezdu u vođstvo. Vezista crveno-belih je postigao prelep gol iz slobodnog udarca i pokazao da Milojević može ozbiljno da računa na njega u nastavku sezone.

Napadala je Zvezda i u nastavku, a potvrda bolje igre stigla je na kraju prvog dela igre. Jevtović je nadmurdio čuvara na ivici kaznenog prostora i preciznim udarcem matirao je Rosića.

U drugom poluvremnu nije viđeno mnogo uzbuđenja, a Markana je upoznala Tomanea i Krstović, koji su debitovali u Zvezdinom dresu.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

KRAJ UTAKMICE: Zvezda - Mladost 2:0

79' - Krstović je na terenu, koji menja Mirka Ivanića. Još jedan debi na Markani.

73' - Još jedna prilika za crveno-bele, prošao je Simić po strani i šutirao, a lopta je posle njegovog udarca zakačila prečku.

62' - Tomane je ušao na teren umesto Boaćija. Ovo je prvi put da je Portugalac nosi dres Zvezde na jednom zvaničnom meču.

55' - Velika šansa za Veljka Simića, ali Rosić je uz malo sreće uspeo da sačuva svoj tim.

Počelo je drugo poluvreme, a Delije su napravile bakljadu na severnoj tribini.

KRAJ PRVOG DELA IGRE - Zvezda vodi sa 2:0 protiv lučanske Mladosti.

46' - GOOOL: Milan Jevtović je udvostručio prednost crveno-belih. Sjajno je predriblao Lekovića i preciznim udarcem levom nogom savladao je Rosića!

40' - Fudbaleri Zvezde drže loptu u svom posedu na nekih 40ak metara od gola Mladosti, gosti se odlično brane i ne dozvoljavaju Crvenoj zvezdi previše prostora za igru.

25' - Eliomara je lopta pogodila u grudi i stvorila se dobra situacija za opasnu kontru Mladosti, ali je Borjan na vreme izleteo i otklonio opasnost, pa su gosti dobili samo aut.

Milan Borjan po stoti put čuva mrežu Crvene zvezde.

7' -Ivanić je imao jako dobru priliku na nekih 7 metara od gola, ali je njegov udarac odbranio Rosić i rezultat se ovoga puta nije promenio.

4' - GOOOOL: Majstorija Miloša Vulića iz slobodnog udarca. Vodi Crvena zvezda, vezista Zvede je potpuno iznenadio Rosića.

20:00 - Utakmica je počela.

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

19:30 - Poznati su sastavi za večerašnji duel. Njegoš Petrović će debitovati na meču sa Lučanima, pošto ga je Milojević uvrstio u startnih 11.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Babić, Žander – Petrović, Vulić – Jevtović, Ivanić, Simić – Boaći

Mladost: Rosić – Andrić, Selemić, Šatara, Leković – B. Milošević, Sekulić – Pavlović, Radivojević, Mićević – Eliomar