SITI POBEDIO LIVERPUL ZA PRVI TROFEJ U SEZONI: Građani spašavali živu glavu, pa trijumfovali na penale!
Mančester Siti je osvojio Komjuniti Šild, Foto: AP

Komjuniti Šild

Imaće za čime da žale u taboru vicešampiona Engleske

Objavljeno: 18:47h

Mančester Siti je uzeo Liverpulu prvi trofej u novoj sezoni.

Tradicionalni meč "Komjuniti šilda", neka vrsta Superkupa Premijer lige, kojim se najavljuje početak novog prvenstva, pripao je šampionima posle boljeg izvođenja penala 5:4 (1:1).

Ako se po jutru dan poznaje, čeka nas još jedna fantastična sezona u Engleskoj, jer je ovaj meč bio pravi spektakl i neverovatno je da je za 90 minuta palo samo dva gola.

Klaudio Bravo je heroj pobede Mančester Sitija
Klaudio Bravo je heroj pobede Mančester Sitijafoto: AP

Bilo je prilika na obe strane, golmani su bili na velikim iskušenjima, međutim, imaće za čime da žali klub sa "Enfilda", jer je u samom finišu meča mogao sve da reši i osvoji prvi trofej.

Siti je ušao bolje u meč i zasluženo poveo preko Sterlinga, deteta Liverpula, koji je iskoristio kiks odbrane.

U drugom poluvremenu, Klop je naredio juriš i "Crveni" su krenuli svim silama po izjednačenje, koje je stiglo tek u 77. minutu kada je Matip posle prekida pronašao lopti put do mreže.

Tada su igrači u crvenim dresovima krenuli još jače, ređale su se šanse pred golom Klaudija Brava, jednog od heroja pobede, a isti epitet bi mogao da ponese i Kajl Voker koji je u samom finišu izbacio loptu sa gol-linije posle udarca Salaha, koji je sa druge strane jedan od tragičara, pošto je promašio još 2 izgledne šanse.

"Građani" su se grčevito branili i tražili izlaz u penalima, što su na kraju i dobili.

Kajl Voker sklanja loptu sa gol-linije posle šuta Salaha
Kajl Voker sklanja loptu sa gol-linije posle šuta Salahafoto: AP

Odmah po isteku 90 minuta pristupilo se jedanaestercima, a od 10 izvođača samo jedan je bio neprecizan - Vajnaldum, čiji je šut pročitao i ukrotio čileanski golman.

Prethodno su za Siti pogađali sa "bele tačke" Gundogan, Silva, Foden, Zinčenko i Žesus, dok su za Liverpul bili precizni Šaćiri, Lalana, Okslejd-Čemberlen i Salah.