NIŠTA OD LIGE ŠAMPIONA: Maksimovićeva ljubavna poruka i radost Slepih miševa! Zvižduci za Grizmana!
Dijego Godin i Huanfran su se oprostili od Atletiko Madrida, Foto: Printscreen

Primera, 38. kolo

U poslednjem kolu Primere, "jorgandžije" su odigrale 2:2 protiv Levantea

Kakva drama u Španiji. Poznat je poslednji učesnik Lige šampiona, a to je ekipa Valensije. Tim sa Mestalje je u poslednjem kolu La Lige kao gost pobedio Valjadolid 2:0 (1:0).

Tako se Valensija pridružila Barseloni, Atletiku iz Madrida i Realu u najjačem klupskom fudbalskom takmičenju. Strelci za goste su bili Soler u 36. minutu i Rodrigo u 52.

Veliki gubitnik je ekipa Hetafea. Tim iz Madrida u poslednje vreme igra loše, a u prethodnih pet kola samo je jednom pobedio. U poslednjem kolu je Hetafe na svom terenu remizirao sa Viljarealom 2:2 iako je dva puta vodio. Strelac drugog gola za domaće bio je Nemanja Maksimović.

Kraj jedne ere u Atletiko Madridu i jedne generacije igrača nije bio baš najslavniji.

"Jorgandžije" su odigrale samo 2:2 u poslednjem kolu Primere na gostovanju Levanteu, u poslednjim mečevima koje su odigrali Dijego Godin, Huanfran, Felipe Luis i Antoan Grizman u dresu madridskih crveno-belih.

I Felipe Luis je odigrao poslednji meč za Atletiko Madrid
I Felipe Luis je odigrao poslednji meč za Atletiko Madridfoto: EPA/Manuel Bruque

Po poslednji put su ova četvorica igrača kojima sudbina i loša sreća nisu dale da sa Atletikom osvoje sve (izgubili dva finala Lige šampiona od Reala), zaigrali, a trojica su se oprostili kao legende kluba, dok jedan odlazi kao pobegulja, da ne upotrebimo neki drugi izraz.

Jasno, misli se na Antoana Grizmana koji je svojom odlukom da napusti klub navukao gnev navijača koji su propratili zvižducima i uvredama čitanje njegovog imena na početku meča.

Antoan Grizman je dočekan zvižducima
Antoan Grizman je dočekan zvižducimafoto: EPA/Manuel Bruque

Zbog svih ovih stvari su sva ostala dešavanja na utakmici ostala u senci, ali valja pomenuti da se Atletiko vratio posle 2:0 za domaćina na poluvremenu.

Levante je stekao veliku prednost u meču bez rezultatskog značaja preko Kabaka i Rožera.

Ipak, u drugom poluvremenu, ulazak 18-godišnjeg talenta Kamelja (možda budućeg naslednika Grizmana) pokrenuo je preokret.

Rodrigo je u 68. minutu smanjio na 2:1, dok je deset minuta kasnije upravo ovaj izdanak nadaleko čuvene škole "jorgandžija" poravnao rezultat.

Ostaće upisano u knjigama istorije da je generacija koju su predvodili Godin, Luis, Huanfran i Grizman jedina koja je u 15 godina uspela da preotme jednu titulu prvaka Španije Realu, da su osvojili Ligu Evrope, Superkup Evrope, Superkup Španije i Kup kralja. Nedostajal je samo ta Liga šampiona.