BAJERN NA KORAK DO TITULE: Bruka Borusije u Dortmundu, Kaliđuri je Šalkeov junak! Štutgart odigrao za Ajntraht!
Danijel Kaliđuri je sam pobedio Borusiju, Foto: AP/Martin Meissner

BUNDESLIGA, 31. KOLO

Ekser u Borusijin kovčeg zakucao je Volf

Nemačka je, izgleda, dobila novog šampiona Bundeslige na tri kola pre kraja sezone.

U derbiju 31. kola, Šalke je na gostovanju ponizio Borusiju iz Dortmunda sa 4:2 uz dva crvena kartona domaćim igračima. Poraz dortmundske ekipe najviše odgovara prvoplasiranom Bajernu koji ima bod više od Borusije i utakmicu manje.

Sjajno je počela duel Borusija. U 14. minutu, Mario Gece je pogodio za 1:0, ali slavlje nije dugo trajalo. Izjednačio je Kaliđuri sa penala u 18. minutu, a preokret je napravio Sane u 28. na Kaliđurijevu asistenciju.

Potpuni potop za Borusiju je nastao u drugom poluvremenu. Prvo je Rojs dobio crveni karton u 60. minutu. U 62, Kaliđuri pogađa za 3:1, a ekser u Borusijin kovčeg zakucao je Volf koji je isključen tri minuta kasnije. Uspela je nekako Borusija da smanji preko VIcela, a konačnih 4:2 postavio je Embolo u 86. minutu.

Srpski Ajntraht nije uspeo da u Frankfurtu pobedi berlinsku Hertu koja je deset minuta pre kraja ostala sa igračem manje pošto je Klunter dobio crveni karton.

U poslednjem meču dana Štutgart je slavio nad Menhengladbahom sa 1:0 golom Donisa u 56. minutu i na taj način približio Ajntraht četvrtom mestu na kraju sezone, onom koje vodi u Ligu šampiona naredne.

Bundesliga, 31. kolo

Petak

Augsburg – Bajer Leverkuzen 1:4 (1:1) (Danso 12 – Foland 15, Haverc 48, Tah 60, Brant 90)

Borusija Dortmund – Šalke 2:4 (1:2) (Gece 14, Vicel 85 – Kaliguri 18 penal, 62, Sane 28, Embolo 86)

Fortuna Dizeldorf – Verder 4:1 (2:1) (Raman 1, Karaman 22, Henings 56, Šutner 73 – Kruze 28)

Ajntraht – Herta 0:0

Hanover – Majnc 1:0 (0:0) (Vejdant 66)

Lajpcig – Frajburg 2:1 (1:0) (Verner 19, Forsberg 78p – Grifo 66)

Štutgart – Borusija Menhengladbah 1:0 (0:0) (Donis 56)