PETARDOM DO PRVOG MESTA: Liverpul razneo Hadersfild u premijernom meču kola!
Firmino i Salah, Foto: EPA

premijer liga, 36. kolo

Liverpulu je ovo bila deseta uzastopna pobeda u svim takmičenjima

Fudbaleri Liverpula vratili su se na čelo tabele Premijer lige pošto su savladali Hadersfild sa 5:0.

Sve je za Crvene krenulo sjajno još u petnaestoj sekundi kada su iskoristili grešku odbrane, visokim presingom oduzeli loptu, a egzekutor je bio Nabi Keita.

U 23. minutu posle centaršuta Endrjua Robertsona sa leve strane, Sadio Mane se samo "poklonio" i udarcem glavom prosledio loptu u mrežu gostiju.

Do odlaska na poluvreme Liverpul je postigao još jedan gol i to preko Mohameda Salaha, koji je sjajno utrčao na dubinsku loptu i pored trojice igrača Hadersfilda i istrčalog golmana poslao loptu u mrežu.

Mane je u 66. minutu postigao svoj drugi gol na meču i ponovo glavom. Ovog puta sa desne strane centrirao je Džordan Henderson.

Konačno, Salah je u 83. minutu postigao svoj drugi gol na ovom meču. Opet je Henderson bio asistent, a Egipćaninu sa nekoliko metara nije bilo teško za postigne pogodak za konačnih 5:0.