ATALANTA NE ODUSTAJE OD LIGE ŠAMPIONA: Posle preokreta srušila Napoli! Mertens pokazao šta je fer - plej!
Dris Mertens je pokazao šta je fer-plej u porazu Atalante od Napolija, Foto: EPA/Cesare Abbate

SERIJA A, 33. KOLO

Nesreća nikada ne ide sama pa je maler poterao Napolitance već u 13. minutu

Fudbaleri Napolija izgubili su na domaćem terenu od Atalante posle preokreta sa 2:1 u 33. kolu Serije A.

Nesreća nikada ne ide sama pa je maler poterao Napolitance već u 13. minutu kada se Vlad Kirikeš povredio i morao da napusti igru, a zamenio ga je mladi Luperto. Posle 15 minuta, domaći su poveli golom Mertensa. U nastavku je Belgijanac pokazao šta je fer - plej. Mogao je da iznudi prekršaj golmana Golinija, možda i crveni karton, ali je pokazao sudiji da nije bilo faula.

U nastavku su gosti napravili dve izmene. Umesto Manćinija i Frojlera ušli su Palomino i Iličić. Rezultat je stigao u 69. minutu, kada je na asistenciju Iličića izjednačio Duvan Zapata. Imao je i Napoli svoje šanse, a kazna je stigla u 80. minutu. Strelac izjednačujućeg gola Zapata pronašao je Pašalića, a hrvatski vezista je zatreseo mrežu Napolitanaca za potpuni preokret.

Atalanta je sada peta sa 56 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Milan,a pobedom nad Napolijem pokazala je da ne odustaje od sna da igra Ligu šampiona naredne sezone.

Serija A, 33. kolo

Parma – Milan 1:1 (0:0) (Alves 87 – Kastiljeho 69)

Bolonja – Sampdorija 3:0 (0:0) (Toneli 55 (a.g.), Pulgar 69, Orsolini 83)

Lacio – Kjevo 1:2 (0:0) (Saisedo 67 – Vignato 49, Hetemaj 51)

Kaljari – Frozinone 1:0 (1:0) (Žoao Pedro 27p)

Empoli – SPAL 2:4 (1:2) (Kaputo 22, Traore 47 – Patanja 38 (pen), 61, Floćari 44, Antenući 88)

Đenova – Torino 0:1 (0:0) (Ansaldi 58)

Udineze – Sasuolo 1:1 (0:1) (Lirola 80ag – Sensi 31)

Juventus – Fjorentina 2:1 (1:1) (Aleks Sandro 37, Pecelja 53 autogol – Milenković 6)

Inter – Roma 1:1 (0:1) (Perišić 61 – El Šaravi 14)