SERGEJEVA GLUPOST KOŠTALA LACIO PORAZA OD FENJERAŠA: Mihajlović nastavlja da spašava Bolonju! Inter - Roma 1:1
Fudbaleri Bolonje ostvarili su važnu pobedu u borbi za opstanak, Foto: AP/Giorgio Benvenuti

Serija A, 33. KOLO

Da poraz bude gorči, Nebeskoplavi su utakmicu završili sa dva igrača manje

Zakomplikovala se situacija u borbi za evrokupove na pet kola pre kraja u Seriji A.

Fudbaleri Lacija izgubili su od fenjeraša Kjeva sa 2:1. Da poraz bude gorči, Nebeskoplavi su utakmicu završili sa dva igrača manje pošto je prvo u 34. minutu pocrveneo Sergej Milinković Savić posle jednog duela, a u nadoknadi vremena isključen je i Alberto. Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu. Pogotcima Vinjata u 49. i Hatemaja u 51. minutu Kjevo je poveo sa 2:0, a Kaisedo je samo uspeo da smanji rezultat u 67. minutu.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je Bolonja koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović. Tim srpskog trenera je sa 3:0 pobedio Sampdoriju i sada ga deli pet bodova od opasne zone. Strelci na utakmici bili su Toneli koji je postigao autogol u 54. minutu, Pulgar u 69. i Orsolini u 83. minutu.

Torino je pobedio Đenovu sa 1:0 na gostovanju i tako se izjednačio po broju bodova sa Atalantom koja će svoj meč 33. kola sa Napolijem igrati 22. aprila. Strelac je bio Ansaldi u 58, minutu. Biće zanimljiva borba do kraja za Ligu šampiona i Ligu Evrope do kraja prvenstva između Rome, Atalante i Torina. Rimski klub ima 54 boda, dva manje od Milana i Lige šampiona dok su Atalanta i Torino izjednačeni sa po 53 pa se može lako desiti da Rosoneri ostanu bez evropske elite naredne sezone.

Derbi kola u Seriji A igrali su Inter i Roma i završen je bez pobednika 1:1.

Gosti iz Rima su poveli prelepim pogotkom Stefana El Šaravija, ali je u 61. minutu Ivan Perišić doneo izjednačenje domaćinu.

Podsećamo da je Juventus osvojio svoju osmu uzastopnu šampionsku titulu.

Serija A, 33. kolo:

Bolonja – Sampdorija 3:0 (0:0) (Toneli 55ag, Pulgar 69, Orsolini 83)

Kaljari – Frosinone 1:0 (1:0) (Žoao Pedro 27p)

Empoli – SPAL 2:4 (1:2) (Kaputo 22, Traore 47 – Petanja 38, 61, Flokari 44, Antenuči 88)

Đenoa – Torino 0:1 (0:0) (Ansaldi 58)

Lacio – Kjevo 1:2 (0:0) (Saisedo 67 – Vinjato 49, Hatemaj 51)

Udineze – Sasuolo 1:1 (0:1) (Lirola 80ag – Sensi 31)

Parma – Milan 1:1 (0:0) (Alveš 88 – Kastiljeho 69)

Juventus – Fiorentina 2:1 (Aleks Sandro 37, Pecelja 53 ag - Milenković 6) Inter – Roma 1:1 (Perišić 61 - El Šaravi 14)