BARSA STAVILA RUKU NA PEHAR: Suarez i Mesi srušili Atletiko u finišu! Bernabeu slavi Benzemu koji je srušio Eibar!
Lionel Mesi je ponovo bio strelac, Foto: EPA/Raul Caro

PRIMERA, 31. KOLO

Eibar se nije uplašio već je pružio dobru partiju i hrabro igrao u ovom susretu

Barselona je u poslednjem meču dana slomila Atletiko Madrid u finišu utakmice.

Rezultat je bio 2:0, a golove su postigli Suarez u 85. i Mesi u 87. minutu meča i tako povećali prednost na 11 bodova u odnosu na Jorgandžije.

Ekipa Reala je sada u zaostatku za timom Čola Simeonea samo dva boda.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Eibar na "Santiago Bernabeu" sa 2:1 iako su na poluvremenu gubili sa 1:0 u 31. kolu Primere.

Najzaslužniji za trijumf je bio Karim Benzema koji je postigao oba gola za Kraljevski klub. Eibar se nije uplašio već je pružio dobru partiju i hrabro igrao u ovom susretu. Čak su prvi došli i do vođstva golom Marka Kardone u 39. minutu i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Međutim, iako je srpski golman Marko Dmitrović činio čuda na golu i spasio svoj tim veće blamaže nije uspeo da izbori bar remi. U 59. minutu kapitulirao je posle šuta Karima Benzeme čime je Rela izjednačio, a francuski fudbaler je konačan rezultat postavio u 81. minutu.

Rajo Valjekano je napravio mali podvig savladavši favorizovanu Valensiju rezultatom 2:0 na svom terenu.

Moglo je da bude drugačije da je Dani Pareho iskoristio penal u 28. minutu. Ipak, kapiten Slepih miševa nije pogodio metu, a četiri minuta kasnije De Tomas je kaznio Valensiju.

Tačku na pobedu Valjekana stavio je Suarez u sudijskoj nadoknadi.