MAESTRALNI TOŠIĆ PREKINUO CRNU SERIJU PARTIZANA: Savo Milošević došao do prve pobede posle dva preokreta u Humskoj!
Tošić režirao preokret u Humskoj, Foto: Starsport©

29. kolo superlige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:34h

Totalno ludilo, dva preokreta, isključenje gostujućeg trenera i prva pobeda Save Miloševića na klupi crno-belih obeležilo je susret Partizana i Čukaričkog u okviru 29. kolu Superlige Srbije.

Na krilima sjajnog Zorana Tošića Partizan je pobedio Čuku sa 3:2 i tako prekinuo crni niz od četiri vezanih poraza prestigavši Brđane na trećem mestu domaćeg prvenstva.

Povelo je vicešampion Srbije u 32. minutu - Rikardo se najbolje snašao u petercu i glavom je matirao Belića. Eskpresno je uzvratio tim Sima Krunića, posle pet minuta, bivši igrač crno-belih, Luka Stojanović odlično je iskoristio pas Ovusa, okrenuo se i preciznim udarcem savladao je Stojkovića.

Početak drugog dela doneo je totalan preokret - izlomio je Ovusu Uroševića na ivici kaznenog i uposlio Luku Lukovića, kome je ostao lakši deo posla.

Isključenje Sima Krunića u 71. minutu zbog prigovora kao da je ponovo preokrenulo situaciju na terenu, a Paritzan se vratio u igru zahvaljujući maetralnom Zoranu Tošiću.

Prvo je lepoticom iz slobodnjaka poravnao rezultat, da bi se u 79. minutu našao na pravom mestu posle odbitka i mirnom realizacijom doneo je trijumf Partizanu.

KRAJ: Partizan - Čukarički 3:2 (1:1)

79' - GOOOOOOOL! Novi preokret i novi gol Zorana Tošića, koji je naleteo na odbijenu loptu i rutinski pogodio mrežu.

73' - GOOOOL! Sjajan gol Tošića, koji je izvanredno izveo slobodnjak sa ivice kaznenog prostora. Partizan - Čukarički 2:2.

71' - Sudija Šegrt je isključio, trenera Čukaričkog, Sima Krunića zbog prigovara.

63' - Zakarić postiže gol, ali je sudija signalizirao ofsajd poziciju. Deluje da je Partizan kod ove situacije oštećen.

62' - Saša Ilić je na ternu umesto Danila Pantića.

58' - GOOOOOL! Majstorski driblinzi Ovusua i sjajna asistencija za Luku Lukovića, kome je ostao lakši deo posla.

54' - Pokušao je Tošić sa distance, ali njegov udarac je bio prilično neprecizan.

48' - Šćekić je imao priliku posle kornera, ali Belić se našao na pravom mestu

46' - Nastavljena je utakmica

Poluvreme: Partizan-Čukarički 1:1

37' - GOOOOOOL: Ekspresno je Čukarički izjednačio - bivši fudbaler Partizana Luka Stojanović je poravnao rezultat. Fudbaler se okrenuo lako u šesnaestercu domaćina i preciznim udarcem matirao je Stojkovića. Ovo je 7. gol Stojanovića u Superligi Srbije.

32' - GOOOL! Vodi Partizan - Rikardo se najbolje snašao u kaznenom prostoru Čuke. Ovo je 15. pogodak za Portugalca ove sezone.

22' - Prlično je mirno u Huskoj, nedostaje pravih prilika i dobrog fudbala.

16' - Imao je odličnu priliku Zoran Tošić da iz slobodnog udarca sa 19 metara dovede Partizan u vođstvo, ali je veoma loše šutirao.

9' - Žuti karton za Šapića nakon nesmotrenog faula nad Zdjelarom.

7' - Velika šansa za Čuku - Luka Luković je pogdio stativu posle centaršuta Ovusua.

1' - Utakmica je počela.

19:00 - I dalje je loša poseta na stadionu u Humskoj.

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs

18:26 - Očajna poseta na stadionu - očigledno su pristalice crno-belih razočarane situacijom u klubu.

18:00 - Poznati su sastavi za duel na stadionu Partizana:

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - Vulićević, Valijente, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Zakarić, Tošić, Pantić - Rikardo.

ČUKARIČKI (4-3-3): Belić - Stevanović, Kopitović, Šapić, Bogosavac - Docić, Kajević, Stojanović - Luković, Ovusu, Mudrinski.