FUDBALSKI PRAZNIK U BARSELONI: Espanjol i Valjadolid zabavljali publiku, Sevilja šokirala porazom od Ueske!
Espanjol, Foto: EPA

Primera, 26. kolo

Dobar početak dana u španskom fudbalu

Objavljeno: 21:20h

Fudbaleri Espanjola pobedili su na svom terenu Valjadolid sa 3:1, u utakmici 26. kola španskog prvenstva.

Espanjol je poveo već u prvom minutu golom Borhe Iglesijasa, a izjednačio je Ruben Alkaras u 17. minutu. Valjadolid je mogao da povede u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je ali je Dijego Lošez odbranio udarac Serhija Gvardiole sa bele tačke.

Domaći su poveli u 56. minutu golom Marija Hermosa, a pobedu je obezbedio Vu Lej u 65. minutu.

Espanjol je posle devete prvenstvene pobede 11. na tabeli sa 33 boda.

Valjadolid je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 12. i zauzima 16. mesto na tabeli sa 26 bodova. Valjadolid ima tri boda više, ali i utakmicu više od Viljareala, koji je prvi ispod crte, u zoni ispadanja.

Fudbaleri Alavesa pobedili su kao gosti Viljareal sa 2:1, i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

Alaves je poveo golom Giljerma Maripana u 54. minutu, a izjednačio je Santi Kazorla u 61. minutu iz jedanaesterca. Pobedu gostima doneo je Takaši Inui u 77. minutu.

Alaves je ostvario 11. pobedu u prvenstvu i četvrti je na tabeli sa 40 bodova.

Viljareal je pretrpeo 11. poraz i zauzima 18. mesto sa 23 boda i ima dva boda manje, ali i utakmicu više od Selte koja je prva iznad crte.

U trećem meču dana, Sevilja je poražena od Ueske sa 1:2.

Primera, 26. kolo:

Petak:

Rajo Valjekano - Đirona 0:2 (0:1) (Stuani 30, 85)

Espanjol - Valjadolid 3:1 (1:1) (Iglesijas 1, Hermoso 55, Vu Lei 65 - Alkaraz 17)

Viljareal - Alaves 1:2 Ueska - Sevilja 2:1