DŽABA JE MIHAJLOVIĆ POKAZIVAO ZUBE: Paulo Dibala smazao Bolonjeze, Viola iz penala uzela Interu bod u 101. minutu!
Dibala je izluđivao odbranu Bolonje, Foto: AP/Giorgio Benvenuti

SERIJA A, 25. KOLO

Argentinac je ušao u igru u 59. minutu umesto Aleksa Sandra. Napoli slavio sa 4:0. Ludnica u Firenci, VAR je opet bio u centru pažnje

Džaba je pretio Siniša Mihajlović italijanskom šampionu Juventusu.

Bolonja je izgubila minimalnim rezultatom od prvaka Italije iako je dugo odolevala i uspela da izdrži celo poluvreme bez primljenog gola. Bolonjin dželat bio je Paulo Dibala. Argentinac je ušao u igru u 59. minutu umesto Aleksa Sandra, a nekoliko minuta kasnije je postigao pobedonosni gol za Juventus. Ovaj poraz gurnuo je Bolonju još više u pravcu Serije B.

Sampdorija je na domaćem terenu savladala Kaljari sa 1:0, a strelac je bio Kvaljarela sa penala u 66. minutu.

Sasuolo i SPAL su odigrali nerešeno 1:1. Poveo je domaći tim pogotkom Pelusa u 43. minutu, a izjedančio je Petanja u 68. sa penala. Remi bez golova odigrali su Kjevo i Đenova.

U petom meču dana, Napoli je sa 4:0 golovima Zjelinskog, Milika (x2) i Unasa slavio nad Parmom.

U poslednjem meču dana Inter je u gostima već video pobedu nad Fiorentinom od 3:2 (2:1). ali je Danilo D'Ambrozio igrao rukom u kaznenom prostoru u 97. minutu i skrivio penal. Konačan rezultat je zbog toga ipak bio 3:3.

Iako je Viola povela sa 1:0 u prvom minutu autogolom Stefana de Vraja, Inter je pogocima Vesina i Politana preokrenuo, a onda i penalom Perišića povisio na 3:1.

Domaćin je do uspeo samo da smanji pogotkom Luisa Murijela u 74. minutu.

Konačnih 3:3 postavio je Žordan Vertu iz penala u 101. minutu, a meč je toliko trajao jer je sudija nekoliko minuta gledao VAR, u pokušaju da donese ispravnu odluku. Ćini se da je na kraju u tome uspeo, jer je D'Ambrozio zaista igrao rukom.

Inače, Politano je probao da proslavi gol na način na koji to radi Mauri Ikardi, ali mu je Perišić prekinuo slavlje rekavši mu da ne može tako da se ponaša.

Takođe, ono što je na ovom meču bilo interesantno je činjenica da je sudija produžio igru za sedam minuta u drugom poluvremenu.

Serija A, 25. kolo

Petak Milan - Empoli 3:0

Torino - Atalanta 2:0 (Ico 42, Falke 46)

Frozinone - Roma 3:2 (Sijano 5, Pinamonti 80 - Džeko 30, 90+5, Pelegrini 31)

Nedelja Sampdorija - Kaljari 1:0 (0:0) (Kvaljarela 66'p)

Bolonja - Juventus 0:1 (0:0) (Dibala 67')

Sasuolo - SPAL 1:0 (1:1) (Peluso 43' - Petanja 68'p)

Kjevo - Đenova 0:0 (0:0)

Parma - Napoli 0:4 (0:2) (Zjelinski 19', Milik 36', 73', Unas 82')

Fiorentina - Inter 3:3 (1:2) (De Vraj ag 1', Murijel 74', Vertu 101' - Vesino 6', Politano 40', Perišić p 52')