ZLATNA DŽEKOVA BUTINA U 95. MINUTU: Bosanski dijamant doneo pobedu Romi u poslednjim sekundama!
Edin Džeko je doneo pobedu Romi u 95. minutu, Foto: EPA/FEDERICO PROIETTI

Serija A, 25. kolo

"Vučica" se spasila u dramatičnom finišu meča

Edin Džeko je spasitelj Rome! Umalo je "vučica" ostala bez pobede protiv Frozinonea, ali se onda pojavio "Bosanski dijamant" i svojom butinom doneo trijumf i izuzetno važna tri boda u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Bili su u nebranom grožđu gosti iz Rima još kada je u 5. minutu Sijano doneo vođstvo domaćinu.

Ipak, vrlo brzo sledi preokret kada Džeko u 30. poravnava, a onda samo minut kasnije Pelegrini donosi prednost rimskom klubu.

Taman kada se činilo da sve ide na vodenicu Rome, iskače u 80. minutu Pinamonti i poravnava rezultat. Nezadovoljstvo u navijačima Rome je već počelo da kulja i ko zna šta bi se desilo da nije bilo El Šaravija i Edina Džeka i njegove butine kojom je u petom minutu sudijske nadoknade sproveo loptu u mrežu.

Do izuzetno važne pobede je u ovom kolu stigao i Torino i to protiv direktnog rivala u borbi za mesto koje vodi u Evropu.

"Bikovi" su savladali Atalantu 2:0 golovima Ica i Falkea, te se izjednačili s njima na tabeli.