SRPSKO-HRVATSKI AJNTRAHT NE ZNA DA STANE: Jović i Kostić i pogađali i asistirali, Dortmund želi titulu!
Jović i Rebić proslavljaju vodeći gol, Foto: EPA/Focke Strangmann

BUNDESLIGA, 23. KOLO

Srpski fudbaler je na sjajan način proslavio rođenje sina

Srpski fudbaler Luka Jović na sjajan način je proslavio rođenje sina.

Pošto se njegova devojka Anđela Manitašević porodila u subotu, Falkao iz Srbije nije mogao da zamisli lepše slavlje od nove pobede u Bundesligi. Ajntraht je pobedio Hanover sa 3:0, a meč su obeležili igrači sa Balkana.

Hanover je uspeo da odoli u prvom poluvremenu pošto je završeno bez golova, a prava fešta frankfurtske ekipe usledila je u nastavku. Prvo je Jović asistirao Rebiću koji je u 54. minutu doveo Ajntraht u vođstvo.

Na 2:0 povisio je Luka Jović u 63. minutu, a asistent mu je bio Filip Kostić. U poslednjem minutu srpska veza je ponovo proradila. Ovaj put Jović je prosledio loptu do Kostića koji je savladao golmana Hanovera za konačnih 3:0. U sudijskog nadoknadi u igru je ušao Mijat Gaćinović.

U drugom meču dana Dortmund je sa 3:2 (2:1) slavio nad Bajerom iz Leverkuzena.

Pogotke za Milionere postigli su Zagadu, Sančo i Gece, dok su za Apotekare strelci bili Voland i Tah.

Bundesliga, 23. kolo

Petak

Verder - Štutgart 1:1 (1:1) (Klasen 45 - Cuber 2)

Frajburg - Augzburg 5:1 (3:0) (Petersen 9, 43, Grifo 30, Valdšmit 64, Niderlehtner 85 - Kedira 52)

Bajern - Herta 1:0 (0:0) (Havi Martinez 62)

Majnc - Šalke 3:0 (1:0) (Onisivo 18, 83, Mateta 73)

Menhengladbah - Volfzburg 0:3 (0:1) (Gerhart 38, Mehmedi 68, 83)

Dizeldorf - Nirnberg 2:1 (0:1) (Everton 62'ag, Ajhan 83' - Louen 41')

Hanover - Ajntraht 0:3 (0:0) (Rebić 54, Jović 63, Kostić)

Dortmund - Leverkuzen 3:2 (2:1) (Zagadu 30, Sančo 38, Gece 60 - Voland 37, Tah 75)