JOVIĆ POVEO, REBIĆ ODVEO AJNTRAHT U 1/8 FINALA: Dinamo izveo akciju sezone i ostvario san čekan skoro 50 godina!
Luka Jović možda u osmini finala LE bude igrao protiv Dinama iz Zagreba, Foto: EPA/Armando Babani/EPA/Antonio Bat

Liga Evrope, 1/16 finala

Među 16 najboljih ekipa su za sada prošli Dinamo Zagreb, Ajntraht, Napoli, Arsenal, Valensija, Viljareal, Zenit i Salcburg

Objavljeno: 21:08h

Dinamo iz Zagreba je ostvario istorijski uspeh u Ligi Evrope i plasirao se u osminu finala, što je rezultat koji su čekali skoro pola veka.

U revanšu na "Maksimiru" protiv Viktorije iz Plzenja su bili više nego ubedljivi 3:0 i tako nadoknadili poraz od 2:1 iz prvog susreta u Češkoj.

Kakvu su samo "modri" akciju izveli kod prvog pogotka u 15. minutu?! Sigurno jednu od najlepših viđenih ove sezone u evropskim takmičenjima, Petković je udarcio štiklu, jedan igrač je preskočio loptu, a na nju je naleteo Mislav Oršić i zakucao je u mrežu za eksploziju oduševljenja na stadionu.

Dvadesetak minuta kasnije je bilo 2:0 posle slobodnog udarca koji je izveo Hajrović, a glavom loptu smestio u mrežu Dilaver i već tada je slutilo da meč ide u pravcu kojim želi domaćin.

Tačku na sve je stavio Petković golom u 73. minutu, a Dinamo nije poremetilo ni to što je trener Nenad Bjelica zbog smetanja kod auta jednom igraču Plzenja, dobio crveni karton i preselio se na tribine.

Limberski je do kraja meča dobio dve javne opomene, pa je Viktorija završila susret sa igračem manje.

I Ajntraht iz Frankfurta je obezbedio ulazak u osminu finala Lige Evrope tako što je razbio Šahtjor u revanšu u Nemačkoj 4:1.

Naš Luka Jović je načeo Ukrajince u 23. minutu, a najbolji igrač meča Sebastijen Aler je četiri minuta kasnije sa penala duplirao vođstvo.

Ipak, neizvesnost je uneo Moraeš u 64. minutu kada je smanjio na 2:1, ali tada trener Adi Hiter povlači dobar potez, vadi Jovića i ubacuje drugu zver - Anta Rebića što daje rezultat već u 80. minutu kada Aler na asistenciju našeg Filipa Kostića postiže treći pogodak za Ajntraht.

Konačan rezultat i prolaz domaćina je overio Rebić golom u 88. minutu utakmice.

Arsenal je rekli bismo lako nadoknadio poraz od 1:0 iz prvog meča protiv BATE Borisova i ubedljivo slavio 3:0 na "Emirejtsu".

Volkov je već u 4. minutu matirao sopstvenog golmana, Mustafi je ubrzo povisio na 2:0, a konačan rezultat je postavio Sokrates. Bivši igrač Zvezde Nemanja Milić je odigrao čitav meč za Beloruse.

Napoli je posle pobede u prvom susretu u gostima (3:1), i kod kuće pobedio Cirih 2:0 golovima Verdija i Unasa.

U osminu finala su još prošli i Valensija, Zenit, Viljareal i Salcburg, dok ćemo ostale učesnike dobiti negde oko 23 časa večeras.

Liga Evrope 1/16 finala, rezultati revanša:

Sreda Sevilja - Lacio 2:0 (prvi meč 1:0) (Ben Jeder 20, Sarabija 78)

Četvrtak Zenit - Fenerbahče 3:1 (prvi meč 0:1) (Ozdoev 4, Azmun 37, 76 - Topal 43)

Napoli - Cirih 2:0 (prvi meč 3:1) (Verdi 43, Una 75)

Valensija - Seltik 1:0 (prvi meč 2:0) (Gameiro 70)

Ajntraht - Šahtjor 4:1 (prvi meč 2:2) (Jović 23, Ale 27. penal, 80, Rebić 88 - Moraeš 64)

Arsenal - BATE Borisov 3:0 (prvi meč 0:1) (Volkov 4. autogol, Mustafi 39, Sokratis 60)

Salcburg - Klub Briž 4:0 (prvi meč 1:2) (Šlager 17, Daka 29, 43, Dabur 90+4)

Viljareal - Sporting 1:1 (prvi meč 1:0) (Fornals 80 - Fernadeš 45+1)

Dinamo Zagreb - Plzenj 3:0 (prvi meč 1:2) (Oršić 15, Dilaver 29, Petković 73)