ATLETIKO POTOPIO PODMORNICU: Valensija se pretplatila na remije! Real nema Ronalda, ali i dalje ima penale!
Alvaro Morata je doveo Atletiko u vođstvo, Foto: EPA/Emilio Naranjo

Primera, 25. kolo

Hoakin postigao golčinu u pobedi Betisa

Fudbaleri Leganesa i Valensije odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 25. kola španskog prvenstva.

Valensija je povela u 22. minutu golom Žofrija Kondogbije, a bod domaćima obezbedio je Martin Brejtvajt u 89. minutu.

Valensija je četvrti put uzastopno odigrala nerešeno i zauzima osmo mesto na tabeli sa 33 boda. Leganes je 12. sa 30 bodova.

Inače, Slepim miševima je ovo ukupno 15. remi u dosadašnjih 25 kola!

Atletiko Madrid nije se opustio posle pobede nad Juventusom u Ligi šampiona. Madriđani su pobedili Viljareal sa 2:0 i nastavili da drže korak sa Barselonom. Strelci za tim Dijega Simeona bili su Alvaro Morata u 31. i Saul u 88. minutu.

U trećem meču dana, Betis je u gostima slavio nad Valjadolidom sa 2:0. Strelci su bili Aisa Mandi u 45. minutu i Hoakin pred sam kraj meča.

U poslednjem meču dana Real Madrid je sa 2:1 (1:0) slavio u gostima nad Levanteom.

Oba pogotka pala su sa bele tačke, jedan je dao Benzema krajem prvog poluvremena, a jedan Garet Bejl koji je zamenio upravo Francuza u 78. minutu.

Jedini pogodak za Levante, u tom momentu izjednačujući dao je Rodžer u 60. minutu.

Inače, oba tima su meč završila sa po igračem manje, jer su crvene kartone dobili Ruben Ročina i Načo u 86. minutu.

Petak

Espanjol – Ueska 1:1 (1:0) (Granero 20 – Ečeita 47)

Hetafe – Rajo Valjekano 2:1 (1:0) (Mata 28, Molina 68 – De Tomas 58)

Sevilja – Barselona 2:4 (2:1) (Navas 22, Merkado 42 – Mesi 26, 67, 85, Suarez 90+3)

Alaves – Selta 0:0

Atletik Bilbao – Eibar 1:0 (1:0) (Garsija 1')

Leganes – Valensija 1:1 (0:1) (Brajtvajt 90 – Kondogbija 22)

Atletiko Madrid – Viljareal 2:0 (1:0) (Morata 31', Saul 88')

Valjadolid – Betis (Mandi 45', Hoakin 85')

Levante – Real Madrid 1:2 (0:1) (Rodžer 60' - Benzema p 43', Bejl p 78')