Kardif se oprostio od Sale: Pobeda Velšana nad Bornmutom za sećanje na nedočekanog napadača!
Kardif se oprostio od Emilijana Sale, Foto: AP

premijer liga

Narednog vikenda Kardif gostuje u Sautemptonu, dok Bornmut očekuje teško gostovanje lideru prvenstva, ekipi Liverpula

Fudbaleri Kardifa zabeležili su pobedu u 25. kolu Premijer lige. Oni su kao domaćini savladali Bornmut sa 2:0.

Bila je to veoma važna pobeda za Velšane koji su sa nova tri boda pobegli devetnaestoplasiranom Fulamu za pet bodova, što može biti veoma bitno u borbi za opstanak.

Inače, Kardif je do pobede doveo dvostruki strelac, Bobi Rid koji je postigao po gol na početku oba poluvremena.

Bilo je to emotivno popodne u Kardifu, posvećeno nesuđenom pojačanju, argentinskom fudbaleru Emilijanu Sali, čiji avion je prošle nedelje nestao u blizini engleske obale. Kardif je tako prekinuo i niz od pet mečeva bez pobede.

Prvo je u petom minutu posle doduđene najstrože kazne bio precizan sa 11 metara. Prethodno je Stiv Kuk igrao rukom, a sudija Džonatan Mos bez dvoumljenja pokazao na belu tačku.

Pobeda za fudbalere Kardifa
Pobeda za fudbalere Kardifa foto: AP

U prvom minutu nastavka, Rid je odlično prihvatio loptu na protivničkoj polovini, prethodno izbegavši ofsajd zamku, tako da mu nije bilo teško da sa desetak metara plasira loptu u nebranjenu mrežu. Narednog vikenda Kardif gostuje u Sautemptonu, dok Bornmut očekuje teško gostovanje lideru prvenstva, ekipi Liverpula.