Čarobni Mesi spasio Barsu poraza, Sosijedad pobednik baskijskog derbija!
Mesi postiže gol protiv Valensije, Foto: EPA

primera, 22. kolo

Barselona je izgubila dva boda na svom Kamp Nou odigravši 2:2 sa Valensijom

Objavljeno: 21:42h

Odigrane su tri utakmice subotnjeg programa 22. kola španske Primere.

Barselona je izgubila dva boda na svom Kamp Nou odigravši 2:2 sa Valensijom. Tim sa Mestalje je nakon nešto više od pola časa igre imala prednost od dva pogotka. Golove za “slepe miševe” postigli su Kevin Gameiro u 24. i Dani Pareho u 32. minutu iz jedanaesterca.

Ipak, Leo Mesi je realizovao najstrožu kaznu u samom finišu prvog dela i smanjio na 2:1, i potom u 19 minutu nastavka sjajnim udarcem postigao i izjednačujući gol. Valensija je u drugom delu propustila dve dobre prilike, a u oba slučaja Rodrigo nije uspeo da savlada Ter Štegena.

Barselona sada ima šest bodova više od drugoplasiranog Atletika iz Madrida, uz utakmicu više.

U derbiju Baskije Real Sosijedad je u San Sebastijanu savldao Atletik Bilbao. Mikel Orajzabal je u 16. minutu doveo domaće u vođstvo, da bi prednost Sosijedada u samom finišu prvog dela udvostručio Vilijan Hoze. Raul Garsija je uspeo samo da ublaži poraz slavnog kluba osam minuta pre kraja.

Levante i Hetafe su u prvom meču dana remizirali bez golova. Reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za goste iz predgrađa Madrida.