BOMBA MILIKA I LACIO JE NA KOLENIMA: Napoli slavio u derbiju, Sergej zamenjen, ludilio u Firenci i Duvan Zapata!
Duvan Zapata proslavlja sa saigračima, Foto: EPA/Federico Proietti

Serija a, 20. kolo

Atalanta je upisala devetu pobedu od početka šampionata i trenutno je šesta na tabeli sa 31 bodom

Fudbaleri Atalante pobedili su u gostima ekipu Frozinonea sa ubedljivih 5:0, u utakmici 20. kola italijanske Serije A.

Četiri pogotka za Atalantu postigao je Duvan Zapata - u 44, 47, 64. i 73. minutu. U strelce se upisao i Đanluka Mančini u 11. minutu.

Atalanta je upisala devetu pobedu od početka šampionata i trenutno je šesta na tabeli sa 31 bodom, dok je Frosinone na pretposlednjem mestu sa samo deset osvojenih bodova.

Fudbaleri Atalante u narednom kolu Serije A dočekuju Romu, dok Frosinone gostuje Kjevu.

U dva meča 20. kola italijanske Serije A koja su na programu bila u 15 časova u nedelju mogli su se videti remiji – u Firenci je domaćin remizirao sa Sampdorijom 3:3 (1:1), a Spal i Bolonja su u Ferari igrali 1:1.

U derbiju kola Napoli je na svom stadionu bio bolji od Lacija rezultatom 2:1.

Kaljehon je doveo domaćina u vođstvo, da bi ubrzo usledila bomba Arkadijuša Milika iz slobodnjaka za dva nula.

Lacio je uspeo da smanjio preko Imobilea, ali to je sve bilo od ekipe iz Rima. Sergej Milnkovič-Savić je igrao do 70. minuta, imao je jednu priliku, a zaradio je i žuti karton.

Serija A, 20. kolo:

Roma – Torino 3:2 (2:0) (Zaniolo 15, Kolarov 34pen, El Šaravi 73 – Rinkon 51, Ansaldi 67)

Udineze – Parma 1:2 (0:1) (Okaka 50 – Inglese 11. penal, Žervinjo 68)

Inter – Sasuolo 0:0

Frozinone – Atalanta 0:5 (0:2) (Manćini 11, Zapata 44, 47, 64 i 73)

SPAL – Bolonja 1:1 (0:1) (Kurtić 64 – Palasio 24)

Fiorentina – Sampdorija 3:3 (1:1) (Muriel 34, 70, Pezelja 90+3 – Ramirez 44, Kvaljarela p. 81, 85)

Kaljari – Empoli 2:2 (1:0) (Pavoleti 36, Arijas 90+1 – Di Lorenco 70, Zajc 81)

Napoli – Lacio 2:1 (2:0) (Kaljehon 34, Milik 37 – Imobile 65)