UĐE SA KLUPE I REŠI MEČ: Mesi pokazao klasu, Barsa nastavila šampionsku trasu! VAR naljutio Žutu podmornicu!
Betis vs Đirona, Foto: EPA/Biel Alino

Primera, 20. kolo

Krajnje interesantan meč imali smo prilike da gledamo na otvaranju dana u španskom fudbalu

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu ekipu Đirone sa 3:2, u utakmici 20. kola španske Primere.

Betis je upisao osmu pobedu od početka sezone i sedmi je na tabeli sa 29 bodova, dok je Đirona deseta sa pet bodova manje.

Ekipa Betisa povela je u 12. minutu golom Telja, ali je Đirona golovima Aleša Garsije i Dumbije u 36. i 44. minutu preokrenula rezultat.

Na 2:2 izjednačio je Loren u 54. minutu, a pobedu domaćoj ekipi doneo je Serhio Kanales u 94. minutu iz penala.

Fudbaleri Betisa u narednom kolu gostuju Atletik Bilbau, dok Đirona dočekuje Barselonu.

Viljaeral je na svom terenu dočekao Atletik Bilbao, a meč je završen bez pobedinka.

Nakon centaršuta defanzivac domaćeg tima, Haume Kosta je pokušao da izbije loptu, ali ju je poslao pravo u svoj gol.

Međutim, Žuta podomirnca je došla do izjendačenja golom Ekambija u 71. minutu, a nekoliko minuta kasnije Viljareal je stigao do potpunog preoreta, ali je zahvaljujući VAR-u signaliziran ofsajd i meč je završen 1:1.

Barselona je slavila sa 3:1 protiv Leganesa na Nou Kampu, a čovek odluke je bio kao i što ste mogli da očekujete neverovatni Leo Mesi, koji je ušao sa klupe i rešio meč.

Argentinac je bio na klupi sve do trenutka kada je Barsa primila izjendačujući gol.

Ulaskom Mesija krenulo je Barsi i ubrzo su vratili prednost preko Suareza, da bi končan rezultat postavio upravo kapiten Katalonaca, čarobnjak sa loptom je u saradnji sa Albim napravio sjajnu akciju koju je krunisao 18. pogotkom u sezoni.

Primera, 20. kolo:

Petak

Hetafe – Alaves 4:0 (1:0) (Mata 33pen, 88, Molina 46, 55)

Real Madrid – Sevilja 2:0 (0:0) (Kazemiro 78, Modrić 90)

Ueska – Atletiko Madrid 0:3 (0:1) (Ernandez 31, Arias 52, Koke 71)

Selta – Valensija 1:2 (1:0) (Arauho 40 – Tores 71, Rodrigo 84)

Betis – Đirona 3:2 (1:2) (Teljo 12, Moron 54, Kanales 90+4 pen – Garsija 36, Dumbija 44)

Viljareal – Atletik Bilbao 1:1 (0:1) (Ekambi 71 – Kosta 18pen)

Levante - Valjadolid 2:0 (1:0) (Koke 42, Rodžer 90+5)

Rajo Valjekano - Sosijedad 2:2 (2:1) (Komesana 22, Embarba 28 - Moreno 39, Vilijan Hoze 82)

Barselona - Leganes 3:1 (1:0) (Dembele 32, Suarez 71, Mesi 90+2 - Braitvait 57)