DOBIO ŠANSU I ODMAH BRILJIRAO: Andrija Živković samleo Bragu, Benfika brojala do šest!
Andrija Živković, Foto: EPA/Gregorio Cunha

Portugalska liga

U jednom od derbija portugalskog fudbala Orlovi su odneli ubedljiv trijumf

Andrija Živković je više nego maksimalno iskoristio šansu koju je konačno dobio u dresu Benfike. Nakon jedne asistencije u Kupu, bivši krilni napadač Partizana je zabeležio još dve u prvenstvu u pobedi nad Bragom od 6:2.

Nakon što je Grimaldo "servirao" Piciju za vođstvo Benfike u 19. minutu, Živković 20 minuta kasnije iz kornera pronalazi Žardela za 2:0 na Stadionu svetlosti.

Grimaldo povećava na 3:0 u 48. minutu, ali Sousa tri minuta kasnije vraća Bragu u život u Lisabonu. Međutim, već u 54. bilo je 4:1, nakon pogotka Žonasa, da bi sve sumnje 27 minuta pre kraja otklonio Servi posle fantastične asistencije Živkovića.

Katastrofu je ublažio rezervista Brage Novais, a šesti gol za Orlove bio je delo Almeire.