SLEPI MIŠEVI PRIKUCALI UESKU ZA DNO: Valensija slavila nad fenjerašem, Sevilja spasila živu glavu, Rajo beži od dna
Dani Pareho proslavlja pogodak, Foto: EPA/Kai Foersterling

PRIMERA, 17. kolo

Posle ispadanja iz Lige šampiona, Valensija se konsolidovala i nastavila uspon na tabeli

Fudbaleri Valensije pobedili su danas Uesku sa 2:1, u utakmici 17. kola španske Primere.

Valensija je upisala četvrtu pobedu od početka šampionata i osma je na tabeli sa 22 boda, dok je Ueska i poslednja sa samo osam osvojenih bodova.

Domaća ekipa povela je golom Danijela Pareha u 25. minutu, izjednačio je Ćućo sa penala u 72. minutu, a pobedu i sva tri boda Valensiji doneo je Kristijano Pičini u 94. minutu.

Fudbaleri Valensije u narednom kolu, 5. januara, gostuju Alavesu, dok će Ueska istog dana dočekati Betis.

Sevilja je teškom mukom uspela da izvuče bod sa gostovanja Leganjesu. Domaći su poveli golom Vesge u petom minutu i čuvali vođstvo sve do finiša meča kada je Ben Jeder postigao izjednačujući gol u nadoknadi vremena.

U poslednjem meču dana, Rajo Valjekano je sa 2:1 golovima De Tomasa i autogolom Tonja slavio nad Levanteom, za koji je jedini strelac bio Ruben Rokina.

Domaćin iz predgrađa Madrida tako se popeo na čak pet bodova iznad poslednjeplasirane Ueske, koja je početkom dana bila lošija od Valensije.