ZVEZDA U SNEGU NA BRDU STAVILA TAČKU NA SAVRŠENU JESEN: Ben i Boaći strelci, Stevanović odbranio penal!
Boaći u prodoru, Foto: Starsport©

21. kolo superlige

Sva dešavanja sa meča na Banovom brdu ste pratili u našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 21:29h

Imao je uvertiru meč 21. kola Superlige Srbije u vidu odlaganja i zajedničkog čišćenja snežnog pokirvača, a epilog beogradskog derbija je očekivan.

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali na Banovom brdu ekipu Čukaričkog rezultatom 2:1 (2:1) i na taj način bez poraza u domaćem prvenstvu okončali polusezonu.

Bez golova do 24. minuta, a onda šestominutno ludilo. Prvo je Ben sa bele tačke doneo prednost srpskom šampionu, da bi usledio četiri minuta kasnije odgovor domaćih, ali ekspresno je Boaći vratio prednost posle asistencije Krstičića za 2:1.

Uzbudljivo je počelo dugo poluvreme. Novi penal za Zvezdu i crveni karton za Kopitovića: štoper Brđana je u 50. minutu oborio Ebesilija, a sudija Lukić je po drugi put pokazao na najstrožu kaznu.

El Fardu Ben je ponovo preuzeo odgovornost, ali ovoga puta Stevanović je izvanredno reagovao i sačuvao svoj tim. Čukarički nije mnogo mogao da uradi sa desetoricom u polju tako da su crveno-beli rutinski priveli meč kraju.

Sva dešavanja sa meča na Banovom brdu ste pratili na našem lajv-blogu:

91' - Milan Jevtović dobija priliku umesto Veljka Simića.

82' - Čaušić je zamenio Lorenca Ebesilija.

79' - Iz igre je izašao Stojanović, a na terenu je talentovani Slobodan Tedić. Krunić baca sve karte u napad.

72' - Kratak prekid zbog bakljade Delije.

57' - Mogao je Vujadin Savić da postigne svoj prvi gol za Zvezdu, ali je njegov udarac izblokiran.

50' - Odbrana Stevanovića, odlično je golman Brđana zaustavio udarac Bena sa bele tačke.

48 ' - Novi penal za Zvezdu. Kopitović je ušao u kontakt sa Ebesilijom i sudija Lukić je pokazao crveni karton za štopera domaćih i dosudio je najstrožu kaznu.

46' - Na terenu je Dušan Jovančić, Milojević je iz igre izvadio Krstičića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Čukarički - Crvena zvezda 1:2 po veoma teškom terenu na Banovom brdu. Ben je sa bele tačke doneo prednost srpskom šampionu, usledio je četiri minuta kasnije odgovor domaćih, ali ekspresno je Boaći vratio prednst posle asistencije Krstičića.

30' - Kazna za promašaj Ovusa iz 29. minuta, Krstičić je idealno dodao do Ričmonda Boaćija koji vraća prednost Zvezdi.

28' - Stojanović je krunisao prvu pravu akciju domaćih za izjednačenje na Banovom brdu. Asistent je Stevanović, koji je odlično video Luku Stojanovića.

24' - Vodi Crvena zvezda - El Fardu Ben je siguran sa penala za svoj deseti gol u prvenstvu, a 17 u svim takmičenjima! Zasluženo vođstvo crveno-belih.

23' - Penal za Zvezdu. Puškarić je oborio Boaćija, a sudia Lukić je pokazao na belu tačku.

19' - Sjajna lopta Krstičića za Simića, koji nije uspeo da savlada Stevanovića. Odlična reakcija nekadašnjeg golmana Partizana. Najbolja prilika za Zvezdu.

15' - Najvatrenije pristalice Zvezde gađaju fubalere Čukaričkog grudvama.

9' - Velike šanse Degeneka i Boaćija, ali rezultat ostaje nepromenjen.

3' - Pokušao je Ebesilo udarcem sa distance da iznenadi Stevanovića, ali golman Čukaričkog je bio siguran.

19:30 - Utakmica na Banovom brdu je počela.

19:11 - Čisti se sneg i dalje, navijači su se uključili u akciju, igrači izašli na zagrevanje.

1 / 11 Foto: Starsport©

18:23 - Kako nezvanično saznajemo meč između Čukaričkog i Zvezde počeće sa trideset minuta zakašnjenja (19:30 časova).

17:57 - Utakmice će se svakako igrati, a treneri Vladan Milojević i Simo Krunić su odabrali startne postave.

Čukarički: N. Stevanović, Đorđević, M. Stevanović, Puškarić, Bogosavac, Docić, Birmančević, Ovusu, Šapić, Tedić, Mudrinski.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Gobeljić, Jovičić, Krstičić, Ben, Ebesilio, Simić, Boaći.

17:50 - Pogledajte kako i dalje traje uklanjanje snega i osposobljavanje terena na Banovom brdu.