PORAZ POSLE 22 UTAKMICE: Sveci šokirali Arsenal za kraj crne serije, Čelsi na Azarov pogon!
Deni Ings je načeo goste, Foto: AP

PREMIJER LIGA – 17. kolo

Neočekivan poraz Tobdžija

Veliko iznenađenje u 17. kolu Premijer lige napravili su fudbaleri Sautemptona pošto su prekinuli niz loših rezultata i slavili protiv Arsenala - 3:2.

Tobdžije su poražene nakon 22 utakmice bez poraza, dok su Sveci prekinuli niz od 12 mečeva bez pobede.

Austrijanac Ralf Hazenhitl je preporodio ekipu Sautemptona i tako iskoristio kadrovske probleme Emerija. Čali Ostin je u 85. minutu obezbedio pobedu Svecima.

Čelsi je na gostujućem terenu savladao Brajton sa 2:1. Strelci su bili Pedro i Azar, dok je za domaću ekipu pogodio Marč u 66. minutu.

Subota Mančester Siti – Everton 3:1 (1:0) (Žesus 22, 50, Sterling 69 – Kalvert Levajn 65)

Hadersfild – Njukasl 0:1 (0:0) (Rondon 55)

Votford – Kardif 3:2 (2:0) (Deulofeu16, Holebas 52, Kina 68 – Hoilet 80, Rid 83)

Kristal Palas – Lester 1:0 (1:0) (Milivojević 39)

Totenhem – Barnli 1:0 (0:0) (Eriksen 90+1)

Vulverhempton – Bornmut 2:0 (1:0) (Himenez 12, Kavaleiro 90+4)

Fulam – Vest Hem 0:2 (0:2) (Snodgras 17, Antonio 29)

Sautempton – Arsenal 3:2 (2:1) (Ings 20, 44, Ostin 85 – Mihtarjan 28, 53)

Brajton – Čelsi 1:2 (0:2) (Marš 66 – Pedro 17, Azar 33)