Salahov trenutak magije, fantastične makazice za spas Arsenala, Junated moćan, Totenhem je lukav...
Mo Salah, Foto: AP

premijer liga, 16. KOLO

Milivojevićev Kristal Palas ispusito prednost sa poluvremena

Rekli su da mu se prošla sezona neće ponoviti, ali Mohamed Salah je novom partijom potvrdio da se vratio u prepoznatljivu formu, pošto je u ubedljivoj pobedi Liverpula nad Bormuntom (4:1) postigao svoj prvi het-trik u sezoni i tako zapušio usta kritičarima.

Maestralnu partiju započeo je golom u 25. minutu, posle šuta Firmina iskoristio je lošu reakciju Begovića i načeo domaću ekipu. Ruku na srce, Egipćanin je bio u ofsadju, ali sudija Mejson to nije video.

Drugo poluvreme i potpuna dominacija brzonogog napadača. Još dva gola u mreži Bormunta i tačka na veliku pobedu Liverpula. Da pobeda bude još ubedljivija pobrinuo se igrač domaće ekip Kork koji je pogodio sopstvenu mrežu. Klopova ekipa je sada izbila na prvu poziciju, ali samo do meča Čelsija i Sitija koji je na programu od 18 i 30.

Mančester Junajted je na ubedljiv način došo do pobede nad Fulamom -4:1. Naš Aleksandar Mitrović nije imao svoj dan, igrao je samo prvo poluvreme. Crveni đavoli su nardoski rečeno pregazili ekipu Klaudija Ranijerija i došli do sedme pobede u sezoni.

Arsenal je bio apsolutni favorit u duelu sa Hadersfildom, bio je na pragu remija na svom stadionu, ali je Urugvajac Toreira makazicama u 83. minutu Tobdžijama obezbedio trijumf.

U poslednjem meču dana, Totenhem je slavio na King Pauer stadionu savladavši domaći Lester sa 2:0.

Son je u nadoknadi prvog poluvremena načeo Šmajhela za 0:1, da bi Ali u 58. minutu postavio konačnih 2:0 za sjajnu ekipu Totenhema.

Pevci se sada nalaze na trećoj poziciji sa 36 bodova, samo pet manje od Sitija, a šest manje od prvoplasiranog Liverpula.

Premijer liga - 16. KOLO

Bornmut – Liverpul 0:4 (0:1) (Salah 25, 48, 77, Kuk 68pen)

Arsenal – Hadersfild 1:0 (0:0) (Toreira 83)

Barnli – Brajton 1:0 (1:0) (Tarkovski 40)

Kardif – Sautempton 1:0 (0:0) (Paterson 74)

Mančester Junajted – Fulam 4:1 (3:0) (Jang 13, Mata 28, Lukaku 42, Rašford 82 – Kamara p. 67)

Vest Hem – Kristal Palas 3:2 (0:1) (Snodgras 48, Ćićarito 62, Anderson 65 – MekArtur 6, Šlup 76)

Čelsi – Mančester Siti 2:0 (1:0) (Kante 45+1, Luiz 78)

Lester – Totenhem 0:2 (0:1) (Son 45, Ali 58)