LIVERPULOV KLINAC ŠALJE PROJEKTILE: Ljubav Ranijerija i Mitrovića cveta, Pevci samleli Čelsi za prvi poraz u sezoni
Hari Kejn, Foto: Reuter

Premijer liga, 13. kolo

Prvi poraz Čelsija, očajni Mančester ne može do gola

Objavljeno: 22:08h

Fudbaleri Totenhema nadigrali su Čelsi kao domaćini sa 3:1, u 13. kolu Premijer lige.

Strelci su bili Dele Ali u osmom, Hari Kejn u 16. i Heung-Min Son u 55. minutu. Počasni gol za Čelsi postigao je Olivije Žiru. Plavcima je ovo prvi poraz u sezoni. Totenhem je prestigao Čelsi na trećem mestu na tabeli i sada ima dva boda više od tog rivala.

Liverpul je nastavio da beleži sjajne rezultate u ligi. Izabranici Jirgena Klopa nadigrali su na gostujućem terenu ekipu Votforda sa 3:0. Redsi su zahvaljuući odličnom drugom poluvremenu došli do 10 pobede u sezoni. Prvo je Mo Salah iskoristio dodavanje Manea, da bi ubrzo usledio najlepiši momentat meča. Magija mladog Arnolda iz slobodnog udarca i 2:0 za Klopovu mašineriju. Konačan rezultat postavio je Firmino.

Ekipa Žoeza Murinja je ponovo razočarala. Ovoga puta Mančester Junajted je na svom terenu remizirao sa Kristal Palasom 0:0. Naš Luka Milivojević odigrao je ceom meč za gostujući tim.

Klaudio Ranijeri zamenio je Slavišu Jokanovića na klupi Fulama, a ekipa sa ‘Kevin Kotidža’ upisala je trijumf na svom terenu. Junak pobede nad Sautemptonom (3:2) bio je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, koji je sa dva gola poneo epitet najboljeg na meču. Posebno lep je bio drugi gol, kada je Mitar uhvatio volej i zakucao loptu u mrežu.