KAD NE DAJE GOLOVE, ONDA IH NAMEŠTA: Jović asistent u pobedi Ajntrahta, Bajern ispustio trijumf za Kovačevo zbogom

BUNDES LIGA, 12. KOLO

Najbolji strelac Bundeslige napravio je malu pauzu

Objavljeno: 21:13h

Srpski fudbaler Luka Jović igra u životnoj formi ove sezone.

Odlaskom u Ajntraht je eksplodirao i došao na prvo mesto liste strelaca Bundeslige. Međutim, najbolji strelac nemačkog prvenstva u 12. kolu je napravio malu pauzu, ali je imao zapaženu ulogu u pobedi svog tima.

Ajntraht je pobedio Augzbrug sa 3:1. Golove za tim iz Frankfurta postigli su Guzman u prvom, Haler na asistenciju Luke Jovića u 47. minutu i Ante Rebić u 68. minutu. Jedini strelac za Augzburg bio je Kordova u 90. minutu.

Po svemu sudeći, Niko Kovač je završio misiju "Trener Bajerna iz Minhena". Bavarci su na domaćem terenu uspeli da ispuste pobedu nad Fortunom iz Dizeldorfa u nadoknadi vremena.

Počelo je odlično po Bajern. Golovima Sule i Milera poveli su sa 2:0. Pred kraj prvog poluvremena Lukebakio je smanjio prednost domaćeg tima na 2:1. U nastavku ponovo je Miler doneo dva gola viška Bajernu u 58. minutu i činilo se da je posao gotov. Nije tako mislio Lukebakio koji je najpre smanjio na 3:2 u 77. minutu, a zlata vredan bod svom timu doneo u nadoknadi vremena.

Goleada je viđena i u Berlinu. Herta i Hofenhajm odigrali su nerešeno 3:3 i podelili bodove. Sjajna je utakmica bila u nemačkoj prestonici.

Prvi je do vođstva došao gostujući tim golovima Demirbaja u prvom i Kramarića u desetom minutu. Da ne bude lak posao Hofenhajmu pobrinuo se Ibišević koji je na 2:1 smanjio u 12. minutu.

U 55. minutu, treći gol postiže za Hofenhajm Bičakčić. Međutim, na scenu su stupili Leki koji je smanjio na 3:2 u 71. minutu i Lazaro koji pogađa gol gostiju u 87. minutu za konačnih 3:3.

Fudbaleri Dortmunda upisali su novu pobedu na konto i ostali jedini neporaženi tim u Bundesligi. Na gostovanju Majncu pobedili su sa 2:1.

Prednost lideru doneo je Pako Alkaser u 66. minutu. Izjednačio je Kvasion četiri minuta kasnije, a konačnih 2:1 za Dortmund delo su Piščeka u 76. minutu.

Volsfburg je minimalnim rezultatom rezultatom slavio na domaćem terenu protiv Lajpciga. Jedini strelac na meču bio je Rusilon u 50. minutu.

Šalke je ubedljivo pobedio Nirnberg sa 5:2 na domaćem terenu. Poveli su domaći fudbaleri golovima Skrzibskog u 26. i Harita u 32. minutua, a smanjio je Palasios - Martinez u 38.

U drugom poluvremenu viđena je prava goleada. Najpre je Burgstaler povisio na 3:1, a golom u 78. minutu Zrelak je smanjio na 3:2. Konačan rezultat postavili su Skrzibski u 84. minutu i Očipka u nadoknadi vremena.

Bundesliga, 12. kolo

Petak

Bajer Leverkuzen - Štutgart 2:0 (Voland 76' i 83')

Augsburg - Ajntraht Frankfurt 1:3 (Kordova 90' - Guzman 1', Haler 47', Rebić 68')

Bajern Minhen - Dizeldorf 3:3 (Sule 17', Miler 20' i 58' - Lukebakio 44', 77' i 90'+3)

Herta - Hofenhajm 3:3 (Ibišević 12', Leki 71', Lazaro 87' - Demirbaj 1', Kramarić 10', Bičakčić 55')

Majnc - Dortmund 1:2 (Kvasion 70' - Alkaser 66', Pišček 76')

Volfsburg - Lajpcig 1:0 (Rusilon 50')

Šalke -Nirnberg 5:2 (Skrzibski 26' i 84', Harit 32', Burgstaler 70', Očipka 90'+3 - Palasios Martinez 38', Zrelak 78')