Detalj sa meča između Čukaričkog i Rada, Foto: Printscreen/Arena Sport

superliga srbije, 17. kolo

Fudbaleri Čukaričkog u narednom kolu gostuju Mačvi, dok Rad dočekuje Vojvodinu

Objavljeno: 21:12h

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su na svom terenu ekipu Rada sa 2:1, u prvoj utakmici 17. kola Superlige Srbije.

Čukarički je stigao do desete prvenstvene pobede i trenutno je treći na tabeli sa 35 osvojenih bodova. Na drugoj strani, Rad je na 12. poziciji sa 15 bodova.

Rad je poveo u 20. minutu golom Aleksandra Lutovca i taj rezultat je bio na snazi sve do 76. minuta.

Čukarički je u tom 76. minutu izjednačio pogotkom Samuela Ovusua, a sva tri boda ekipi s Banovog brda doneo je Asmir Kajević u 89. minutu.

Međutim, ostaće sporno da li je gol Ovusua bio regularan zbog duela Mudrinskog i jednog defanzivca gostujućeg tima neposredno pre šuta ofanzivca iz Gane.

Igrači Rada su tražili prekršaj, a vrlo brzo je i došlo do sukoba između fudbalera dva tima.

Sve je počelo kada je golman Rada Marković pokušao da spreči Vidosavljevića da ''ukrade'' loptu iz mreže. Najpre ga je uhvatio za nogu, zatim ustao i krenuo za njim, a onda su na njega ''skočili'' Puškarić, Docić i Bogosavac.

Bilo je tu svega, gužva se vrlo brzo proširila, a u istu su uskočile i sudije kako bi smirile stvar.

Samjuel Ovusu i Nikola Ignjatijević u duelu
Samjuel Ovusu i Nikola Ignjatijević u duelu foto: Starsport©

Fudbaleri Čukaričkog u narednom kolu gostuju Mačvi, dok Rad dočekuje Vojvodinu.

Superliga Srbije, 17. kolo:

Čukarički - Rad 2:1 (0:1) (Ovusu 76, Kajević 90 - Lutovac 20) Subota: 13.00 Napredak - Mačva 13.00 Spartak - Bačka 16.00 Radnik - Mladost 16.00 Vojvodina - Zemun 18.00 Voždovac - Proleter 19.00 Radnički Niš - Crvena zvezda Nedelja: 17.00 Partizan - Dinamo Vranje