ŠAMPION JE NA KOLENIMA, KOVAČ JE PRED OTKAZOM: Borusija i Rojs srušili Bajern i napravili veliki korak ka tituli!
Marko Rojs i Frank Riberi, Foto: EPA

11. kolo bundes lige

Da li je ovo kraj Bajernove diktature u nemačkom prvenstvu?

Vreme je za titulu, vreme je za kraj Bajernove šestogodišnje dominacije - fudbaleri Borusije iz Dortmunda su u sjajnom Klasikeru savladali minhensku ekipu rezultatom 3:2 (0:1).

Poveo je Bajern u 26. minutu preko Levandovskog, da bi Rojs izjednačio sa penala u 49. minutu.

Poljski reprezentativac je ponovo vratio prednost timu Nika Kovača u u 52.minutu.

Usledio je furioznan nalet domaćina. Prvo je Rojs golčinom poravnao rezultat, da bi Alkaser šest minuta kasnije iskoristio odličan pas u prostor Vitsela i doneo veliko slavlje domaćim navijačima.

Ovom pobedom ekipa Lusijana Favra je sačuvala prvo mesto i povećala razliku u odnosu na Bavarce na sedam bodova.